23 خرداد 1395 15:10:52
در بیست و هشتمین نشست شورای سیاستگذاری مالکیت فکری:
از پیش نویس لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه رونمایی شد
در بیست و هشتمین نشست شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی مالکیت فکری، با حضور وزیر دادگستری، از پیش نویس لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری بیست و هشتمین نشست شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی مالکیت فکری پیش از ظهر امروز به ریاست دادگستری و با حضور معاونین 16 وزارتخانه و دستگاه های ذیربط در وزارت دادگستری برگزار شد.
در این جلسه ضمن رونمایی از پیش نویس "لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه"، دبیر شورا گزارش کاملی در رابطه با فرآیند تدوین این لایحه با همکاری دستگاه های ذیربط و کارشناسان سازمان جهانی مالکیت فکری ارائه داد و شورا ضمن استقبال از تدوین این لایحه مقرر کرد، متن لایحه برای اظهار نظر به دستگاه های ذیربط ارسال شود تا در مهلت تعیین شده نظرات اخذ و به هیأت دولت ارسال شود.
در این جلسه همچنین مقرر شد متن پیش نویس لایحه حمایت از دانش سنتی با همکاری دستگاه ها و سازمان جهانی مالکیت فکری توسط دبیرخانه این شورا تهیه شود.
در این جلسه نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش کاملی از تعداد ثبت بین المللی نشان های جغرافیایی که با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور محقق شده بود، ارائه و خاطر نشان کرد: تا کنون 15 نشانه جغرافیایی در حوزه فرش ثبت بین المللی شده و در سال 1394 نیز 16 پرونده جهت طی فرایند ثبت بین المللی به سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) ارسال شده است.
وی همچنین افزود: در حال حاضر 9 محصول شامل زعفران، زرشک، عناب، عسل، خرما و ... در سطح ملی به ثبت رسیده که با اخذ کد ثبت ملی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص ثبت بین المللی آنها مطابق معاهده لیسبون اقدام می شود.


Powered by Tetis PORTAL