8 مرداد 1393 10:30:5
نامه وزير دادگستري به وزراي دادگستري كشورهاي عضو سازمان همكاري هاي اسلامي
حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي در نامه اي خطاب به وزراي دادگستري كشورهاي عضو سازمان همكاري هاي اسلامي نوشت: ما به عنوان كشورهاي مسلمان، بيش از ديگران در قبال آنچه امروز در غزه مي گذرد، مسئوليم و لازم است همانگونه كه از روزه داري اين ماه عبادت سربلند بيرون آمده ايم، با استفاده از ظرفيت سازمان همكاري هاي اسلامي و دولت هاي متبوع خود در محدود نمودن جنايات اين رژيم در اين آزمون بزرگتر نيز پيروز گرديم.

متن نامه وزير دادگستري بدين شرح است: 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

 

 

عيد فطر فرا رسيده ولي روح امت اسلامي عميقاً جريحه دار است. متاسفانه در ماه مبارك رمضان، بار ديگر فصل جديدي از جنايات رژيم صهيونيستي عليه پاره تن اسلام آغاز شد و جهان ناباورانه ددمنشي و خونريزي اين رژيم جعلي را عليه ملت مظلوم فلسطين شاهد بود.

حملات گسترده و كوركورانه عليه غزه و قتل عام بيش از هزار غيرنظامي كه بيشتر آنان را زنان و كودكان تشكيل مي­دهند، بي­شك تأسف هر انسان آزاده­اي را در گوشه و كنار جهان برمي انگيزد و قلب­ها را به درد مي آورد. آنچه در غزه مي گذرد آشكارا نسل­كشي و تلاشي عامدانه براي كشتار و نابودي مسلماناني است كه مالكان و صاحبان اصلي و تاريخي فلسطين هستند. در اين ميان مواضع منفعل جامعه جهاني و شوراي امنيت، مساله را به تراژدي بي­سابقه­اي تبديل نموده و ناكارآمدي سازوكارهاي موجود نظام بين­المللي در حفظ صلح و امنيت جهاني و تأمين عدالت بين المللي را بيش از پيش به نمايش مي­گذارد. 

مسلماً، ما به عنوان كشورهاي مسلمان، بيش از ديگران در قبال آنچه امروز در غزه مي گذرد، مسئوليم و لازم است همانگونه كه از روزه داري اين ماه عبادت سربلند بيرون آمده­ايم، با استفاده  از ظرفيت سازمان همكاري هاي اسلامي و دولت ها متبوع خود در محدود نمودن جنايات اين رژيم در اين آزمون بزرگتر نيز پيروز گرديم. لذا، انتظار جدي امت اسلامي از ما، رهبران و مديران كشورهاي اسلامي، اين است كه ضمن محكوم نمودن جنايات رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم غزه، از جامعه جهاني يك صدا بخواهيم تا در راستاي ايفاي وظايف خود و به منظور جلوگيري از وقوع فاجعه­اي انساني اقدامات عملي لازم را انجام دهد.

 

موقع را محترم شمرده احترامات فائقه را تجديد مي­نمايد.

 

مصطفي پور محمدي


Powered by Tetis PORTAL