7 شهريور 1394 13:44:54
رئیس سازمان تعزیرات در دیدار با تولیدکنندگان:
شیوه برخورد با قاچاق از اساس اشتباه است
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه هم‌اندیشی با برخی تولیدکنندگان گفت: شیوه برخورد با قاچاق از اساس اشتباه است و در برخورد با پدیده قاچاق باید نگاه پیشگیرانه جایگزین نگاه برخوردی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، علیرضا جمشیدی معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه هم‌اندیشی با برخی از تولیدکنندگان داخلی پیرامون هم اندیشی آثار مخرب قاچاق در بخش تولید، گفت: شیوه برخورد با پدیده قاچاق از اساس اشتباه است و با توجه به اینکه موانع تولید شناسایی شده است، باید حداکثر حمایت از تولید داخلی را انجام دهیم و نگاه پیشگیرانه در برخورد با پدیده قاچاق و تخلفات صنفی از اولویت های سازمان خواهد بود و البته برخورد با متخلفان را در کنار این دیدگاه خواهیم داشت.

* نباید بنا را بر این بگذاریم که مردم مجرم هستند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که در برخورد با پدیده قاچاق باید نگاه پیشگیرانه جایگزین نگاه برخوردی شود، افزود: با توجه به آموزه های دینی، قوانین و بخش نامه های موجود و برای حفظ کرامت انسانی نباید بنا را بر این بگذاریم که مردم مجرم هستند.

* آغاز نظام آموزش قضات از هفته آینده

وی با اشاره به تشکیل معاونت پیشگیری در آینده نزدیک، تصریح کرد: رسیدگی ها باید تخصصی باشد و به این منظور نظام آموزش قضات سازمان به زودی آغاز می شود.
جمشیدی همچنین از تشکیل کمیته مشترک با دارایی و گمرک جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: به منظور کاهش تخلفات و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، نظام تحول در گمرک را رصد می کنیم.
وی افزود: شفافیت در معاملات امر مهمی است که یکی از راههای تحقق آن نظام فاکتوردهی است.
بر اساس این گزارش در این جلسه اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده داخلی به بیان مشکلات و مسائل موجود ناشی از قاچاق کالا در کشور پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL