12 خرداد 1394 14:53:26
وزیر دادگستری:
امام(ره) نماد فرهنگ انتظار و مهدویت بوده است
وزیر دادگستری با تاکید بر این‌که «امام(ره) نماد فرهنگ انتظار و مهدویت بوده است»، گفت: ما امام(ره) را باید در امتداد فرهنگ مهدویت و انتظار تفسیر کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، به مناسبت ایام رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نیز ایام ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) در گفتگو با رسانه ها با توجه به تاکید امام راحل به رعایت حق الناس، حق الله و حقوق عامه مردم افزود: امام(ره) نسبت به این حقوق بسیار دقیق و مقید بود و حتی نسبت به احکام دادگاه ها و رعایت حقوق مردم در دادگاه ها و ضایع نشدن حقوق بیت المال حساسیت نشان می داد.
وزیر دادگستری گفت: امام(ره) فساد، بی عدالتی و ضایع شدن حقوق مردم را برنمی تافت و همه ما فریادهای بلند عتاب و خطاب شدید امام(ره) را آنجا که حقوق مردم در دورترین نقطه حتی ضایع می شد، دیدیم و شنیدیم و ایشان با جدیت این مسایل را تعقیب می کرد.
به گفته وزیر دادگستری، امام(ره) برخوردهای شدید با موضوع فساد داشت و حتی فرمان 8 ماده ای ایشان نیز در راستای رعایت نشدن حق مردم بود.
پورمحمدی یادآور شد: وقتی نیروهای انقلابی، جوان و حزب اللهی دچار برخوردهای تند وافراطی شدند، امام(ره) فرمان 8 ماده ای را صادر و با جدیت آن را تعقیب کرد و حتی برخی مقامات انقلابی جابجا و یا برکنار شدند که این نشان دهنده دقت و وسواس آن حضرت نسبت به اجرای عدالت، حق، قانون و بویژه حقوق آحاد جامعه و خصوصا محرومین و مستضعفین بود.
وی با بیان این‌که «فرهنگ انتظار از آرمان‌های بشری است و سرمایه بسیار ارزشمندی است که در اختیار ملت ماست»، ادامه داد: ما باید این سرمایه و موهبت بزرگ را حفاظت کرده و در جهت تحقق آن تلاش کنیم و این مسوولیت بزرگ را پاس بداریم. امیدوارم که خداوند به ما توفیق دهد که در دنیای تشنه و دل های منتظر و مشتاق، بتوانیم رسالت انسانی خود را در عرصه جهانی تحقق ببخشیم.
وی با تاکید بر این‌که «امام(ره) نماد فرهنگ انتظار و مهدویت بوده است»، گفت: ما امام(ره) را باید در امتداد فرهنگ مهدویت و انتظار تفسیر کنیم.
وزیر دادگستری با اشاره به این‌که «دو موضوع در فرهنگ امام(ره) بسیار برجسته بود»، ادامه داد: موضوع اول اتکا به فرهنگ عاشورا، ظلم ستیزی، حق مداری و ایستادن در مسیر صحیح و تا پای جان برای آرمان‌ها مبارزه کردن بود که امام(ره) این موضوع را با الهام از فرهنگ عاشورا تعقیب می‌کرد و می‌فرمود که هرچه داریم از محرم، صفر، تاسوعا و عاشوراست.
وی با تاکید بر این‌که «ما نیازمند شناخت فلسفه فکری، سیاسی و رفتار عملی امام(ره) هستیم و باید از آن درس بگیریم»، اظهار کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند که ملاک و شاخص ما امام(ره) است؛ بنابراین ما همه چیزمان امام(ره) است؛ چراکه امام(ره) یک شخصیت زنده، ناظر، پیشتاز و یک شخصیت همه‌جانبه، اسوه و الگو برای همه انسان‌ها اعم از دانشمندان، سیاستمداران، انقلابیون،علما، حوزویان ،مردم و ... است.
پورمحمدی در پایان گفت: ان‌شاءالله بتوانیم قدردان تلاش امام(ره) و ادامه دهنده راهشان باشیم و تلاش کنیم آنچه که امام(ره) باقی گذاشت را حفظ کرده و آنچه که ایشان موفق به اجرایش نشد را عملی کنیم.

Powered by Tetis PORTAL