28 خرداد 1398 10:35:27
سفر وزیر دادگستری به استان یزد/
وزیر دادگستری: همدلی قوا، بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

وزیر دادگستری گفت: هم اکنون وفاق خوبی بین سه قوه وجود دارد و این همدلی و همکاری می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سیدعلیرضا آوائی شامگاه دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد افزود: کشور در حال حاضر در شرایط بی‌سابقه و یا کم سابقه‌ای است و این بخاطر همکاری و همدلی همه قوا و هوشیاری مردم و مسئولان اجرایی کشور در تمام بخش هاست.
وی ادامه داد: در کنار تمام مشکلاتی که وجود دارد، یک موضوع می‌تواند کمک بسیار خوبی برای رفع مشکلات باشد و آن وحدت، همراهی و همدلی است که وجود دارد و باید بیش از گذشته ارتقا یابد.
وزیر دادگستری بیان داشت: همدلی و همکاری که هم اکنون بین سه قوه وجود دارد در مجموع وضعیت خوبی است و همین وفاق و وحدت می‌تواند کمک بسیار خوبی به رفع مشکلات کند.
آوائی با بیان اینکه همه، مواضع رهبر معظم انقلاب در بحث آمریکا را مقتدرانه و حکیمانه می‌دانند عنوان کرد: امروز کشور در یک اقتداری قرار دارد که بسیار خوب و تاثیرگذار است.
همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری با همکاری تمام مسئولان و همراهی مردم در حل بسیاری از مسائل و مشکلات کشور موثر است.
آیت الله محمد رضا ناصری افزود: در اقتصاد مقاومتی، موضوعی که الان دولت و همه دست اندرکاران باید به آن توجه داشته باشند در درجه اول تقویت روحیه خودباوری و روحیه‌ای است که توانمندی خودشان را درک کنند.
وی تصریح کرد: الان جنبه تفکر در فعالیت‌های مختلف و حتی در تصمیم‌گیری‌ها کم رنگ است و در جامعه و مدارس ما چنین موضوعی وارد نشده و غرب اجازه تقویت تفکر و تعقل به عنوان پایه‌های پیشرفت را نداده‌اند.
امام جمعه یزد خاطر نشان کرد: برخی کارخانه‌هایی که در استان تعطیل هستند دلیل تعطیلی خود را کمبود قطعه می‌دانند و به همه جا مراجعه می‌کنند که بتوانند وام‌های کلان بگیرند و قطعات را وارد نمایند.
ناصری گفت: در طول ۴۰ سال گذشته خیلی کارها را خودمان می‌توانستیم انجام دهیم ولی به دلیل عدم اعتماد به ظرفیت‌های داخلی از یک سو و تنبلی از سوی دیگر، تولید کشور را به واردات وابسته کردیم و با هر فشار خارجی به مشکل بر می‌خوریم.
وی بیان داشت: اگر یک سال در تمام محصولات به ظرفیت‌های داخلی اعتماد لازم را داشته باشیم، می‌توانیم در بسیاری از موارد خودکفا شویم و زمینه‌ای فراهم کنیم که کشور به مقاومت لازم در ارتباط با مسائل اقتصادی دست پیدا کند و اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی کلمه محقق نماییم.
وزیر دادگستری در سفری یک روزه به یزد ضمن شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از چندین طرح تولیدی و صنعتی بازدید خواهد کرد.


Powered by Tetis PORTAL