30 ارديبهشت 1395 18:28:30
روابط حقوقی ـ قضایی ایران با روسیه، اتریش، چین، افغانستان و ارمنستان بررسی شد

هیات حقوقی قضایی کشورمان در حاشیه همایش بین المللی سازمان شانگهای در شهر سن پترزبورگ، در دیدار و مذاکره با وزیران دادگستری روسیه، اتریش، و افغانستان و همچنین هیات های چین و ارمنستان، زمینه های همکاری در حوزه های مرتبط را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در دیدارها و مذاکرات انجام شده هیات ایرانی در سن پترزبورگ، همکاری های جمهوری اسلامی و این کشورها در عرصه های حقوقی و قضایی بررسی و در خصوص تبادل تجربیات طرفین بحث و بررسی به عمل آمد.
بنا بر اعلام بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و علیرضا جمشیدی رییس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه این اجلاس که روز چهارشنبه آغاز شد با وزرای دادگستری روسیه، اتریش و افغانستان و هیات همراه دیدار و گفت وگو کردند.
همچنین هیات ایرانی با معاونان وزارت دادگستری چین و ارمنستان دیدار و مذاکره کرد که در این نشست ها روابط حقوقی و قضایی دوجانبه بررسی شد.
با توجه به حضور هیات های بلندپایه قضایی حقوقی از کشورهای مختلف در نشست سن پترزبورگ، بسیاری از شرکت کنندگان با استفاده از این فرصت برگزاری رایزنی های دوجانبه و منطقه ای را برای افزایش همکاری های حقوقی قضایی تدارک دیده اند.
محور اجلاس سن پترزبورگ که کشورهای مختلف از جمله چین، بلاروس،هند، ارمنستان، قرقیزستان و همچنین مراکز حقوقی دانشگاهی سن پترزبورگ حضور خواهند داشت، زمینه های کاربرد حقوق در سطوح مختلف اجتماعی و قضایی و همچنین نظارت های حقوی بر عرصه های گوناگون است.


Powered by Tetis PORTAL