29 اسفند 1393 14:28:0
پیام نوروزی وزیر دادگستری
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در پیامی، فرارسیدن سال نو و بهار فاطمی را تبریک گفت. متن پیام وزیر دادگستری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

 

 

همکاران گرامی ام در وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات

 

 

خداوند بهارآفرین، رسول اکرم صلوات الله علیه و آله را «الگو» برای جامعه انسانی معرفی می کند: «لقد کان لکم فی رسول‏الله اسوة حسنة» (احزاب/21)

 

 

 

هزار نقش برآید زکلک صنع و یکی

 

به دلپذیریِ نقش نگار ما نرسد

این مقام اسوه گی، از نفسِ نفیس پیامبر خاتم صلوات الله علیه و آله به خاندان مطهرش نیز انتقال یافته است. در حدیثی از مولای‏مان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ که در تعالیم شیعی او را «ربیع الانام» (بهار مردمان) لقب داده اند ـ می‏خوانیم: «فی ابنة رسول‏الله لی اسوة حسنة؛ دختر رسول خدا سرمشق نیکوی من است»  الگودادن و الگوپذیرفتن، که بخشی از قصه بی انتهای جدال خیر و شرّ در هستی است، سنت تکوینی خداست که در همه ذرات عالم جاری و ساری است. بهار هم، از آنجا که نویدبخشِ زندگی دوباره حیات طبیعت است، سرسلسله و صدرنشین فصل‏ها و اسوه تاریخ ها و زمان‏هاست.

سال 1394 را در حالی آغاز می‏کنیم که بهار طبیعت، با بهار فاطمی آمیخته است. دو اسوه، قرین یکدیگر شده‏اند. خاندان گرامی رسول‏الله صلوات الله علیه و آله مانند باران، ثمربخش و مانند بهار، حیات‏آفرین اند. امسال، بهار طبیعت، نشانِ آن بانوی بی‏نشان است. امسال، زمین مرده طبیعت، با اشک بهار، در عزای «سیدة النساء العالمین» زنده می‏شود

فرارسیدن بهار را به همه همکارانم در وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی و خانواده های ارجمندشان، صمیمانه، تبریک می گویم و از درگاه خداوند سبحان، سالی همراه با عزت و سلامت برای مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران، نیکبختی و توفیقات بیشتر برای تعالی و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همه شما عزیران آرزو می کنم.

 

 

مصطفی پورمحمدی

 

وزیر دادگستری


Powered by Tetis PORTAL