1 مرداد 1398 13:21:17
سفر وزیر دادگستری به استان ایلام/
وزیر دادگستری: دولت در رسیدگی به مناطق سیل زده مصمم است

وزیر دادگستری گفت: دولت همواره در کنار مردم بوده و مصمم است در حد توان به مناطق آسیب دیده از سیل رسیدگی نماید.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در جلسه شورای قضایی استان ایلام که با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان برگزار گردید با اشاره به امر خطیر قضاوت گفت: کار قضاوت کار سختی بوده، حقیقتاً یک شغل و حرفه نیست و انسان از ابتدا باید به این باور برسد که قضاوت رسالت انبیاء است.
آوائی در ادامه گفت: قاضی قدرت زیادی دارد و این مقدار قدرت، مقدار زیادی دین، دیانت و ظرفیت بالای انسانی را طلب می کند.
وزیر دادگستری در در ادامه گفت: اولین توقع مردم از قاضی این است که نماد اخلاق، انسانیت و ادب باشد و عالم بودن و بعد عادل بودن در درجات بعدی اولویت قرار می گیرند و اصولاً پیش نیاز متدین بودن انسان بودن است.
آوائی در پایان جلسه تاکید کرد: دولت همواره در کنار مردم بوده و مصمم است در حد توان به مناطق آسیب دیده از سیل رسیدگی نماید.
همچنین در ابتدای این جلسه محمد رزم رئیس کل دادگستری نیز گزارشی از اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی استان در خدمت رسانی به مردم و بویژه اقدامات انجام شده در راستای کمک رسانی به مردم آسیب دیده از سیل ارائه کرد .
محمد رزم در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مردم استان ایلام مردمانی مرزدار، ولایت مدار و شهید پرور هستند که از ابتدای انقلاب و دردوران هشت سال دفاع مقدس همیشه پیرو امام و مقام معظم رهبری بوده و با تقدیم شهدا و جانبازان فراوان، دین خود را به انقلاب ادا کرده اند و می طلبد که نگاه ویژه ای به این خطه قهرمان بشود بخصوص در بحث سیل امسال که خسارات فراوانی به استان وارد شده است انتظار می رود که از طرف دولت محترم مساعدت لازم بعمل آید.


Powered by Tetis PORTAL