28 شهريور 1396 11:29:20
مدیرکل حقوقی و مطالعات تطبیقی وزارت دادگستری:
ارتقا سطح حقوقی جامعه نیازمند استفاده از ظرفیت دانش آموختگان دانشگاهی است

مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری با بیان اینکه نباید توان و ظرفیت دانش آموختگان حقوق را دست کم گرفت، گفت: دانش آموختگان حقوق می توانند درهمه عرصه ها به ویژه در کاهش جرائم راه گشا باشند و باید در جهت ارتقا سطح حقوقی جامعه از ظرفیت های دانش آموختگان دانشگاهی استفاد کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، عسکر جلالیان، مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری در جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان حقوق که در دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: استفاده از دانسته ها و معلومات این تحصیل کرده های حقوق عاملی برای کاهش آسیب های اجتماعی است.
وی بررسی زمینه های بروز جرم را از موضوعاتی دانست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان رشته حقوق در زیر شاخه های مختلف و در مقاطع بالای آزمون ها بیشترین موفقیت از آن دانشجویان دانشگاه پیام نور بوده است، از این رو در وزارت دادگستری برنامه هایی را در پنج گروه حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق جزاء و جرم شناسی، حقوق بین الملل و حقوق محیط زیست با تمام توان در نظر گرفته ایم تا بتوانیم از دانش آموختگان پیام نور در رشته های مختلف در این بخش ها استفاده کنیم.
مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری ازتشکیل اتحادیه انجمن های دانشگاهی خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری جلسات، تلاش شده تا کارگروه های مختلف علمی از طریق این برند ساماندهی شوند و دانشجویان می توانند اطلاعات و تخصص خود را در این فضا درج کرده و از این شرایط به وجود آمده بهره لازم را ببرند.
جلالیان هدف استفاده از ظرفیت های دانشجویان را کمک به قوه قضائیه عنوان کرد و افزود: دانش آموختگان حقوق باید به کاهش آسیب های جامعه کمک کنند؛ موضوع مهم دیگر در قوه قضائیه، استفاده از ظرفیت های علمی برای اجرایی شدن مجازات های جایگزین حبس است، در واقع در این بخش باید از ظرفیت داوری بهره لازم را برد چون در نظام حقوقی امروز، امر داوری بسیار مورد توجه است و متاسفانه ما از ظرفیت داوری در کشور خود در بخش های مختلف استفاده نکرده ایم.
وی بابیان این که دانشجویان رشته حقوق برای مقاطع بالاتر تلاش کنند، تاکید کرد: بایستی جایگاه حقوق حفظ شود، درعرصه فرهنگ حقوقی هرحقوقدان درست و با سند حرف می زند و ما باید ادبیات حقوقی را همیشه زمینه کار خود قرار دهیم، یک انسان حقوقی با افراد سیاسی و عام متفاوت است.


Powered by Tetis PORTAL