29 مرداد 1395 19:2:24
وزیر دادگستری:
کشورهای طرف مذاکره باید به تعهدات برجام عمل کنند
وزیر دادگستری گفت: کشورهای خارجی طرف مذاکره نمی توانند صرفا اسناد را امضا کرده و صحنه را خالی کنند، آنان باید به برجام پایبند باشند و به تعهدات خود عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری عصر پنجشنبه در مراسم یادواره ۳۵ شهید دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهید روحانی در شهر پول از توابع کجور، با بیان اینکه همه عناصر نظام از جمله ملت، رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و مسئولان کشور در مذاکرات هسته‌ای مقاومت کرده‌اند، گفت: اینکه امضا کنند و بروند نداریم، وقتی امضا کردند باید پای تعهدات خود بایستند.
وزیر دادگستری با اشاره به برجام و لزوم پایبندی به اسناد و تعهدات، تصریح کرد: هرچند هنوز نتایج برجام در زندگی مردم مشهود و ملموس نیست اما در همین چند ماه گذشته میزان صادرات نفت ایران افزایش ‌یافته است.

افزایش صادرات غیرنفتی نسبت به واردات
وی با اظهار اینکه در چند ماه گذشته و با تلاش صورت گرفته بازارهای نفتی خود را پس گرفته‌ایم، افزود: صادرات غیرنفتی در چند ماه گذشته از میزان واردات پیشی گرفته است، میزان واردات در سال ۹۱ حدود ۱۲ میلیارد دلار رشد یافته بود اما در سال گذشته ۴۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در مقابل ۴۱ میلیارد دلار واردات را شاهد بوده ایم.
وزیر دادگستری با اشاره به افزایش صادرات کشور در چهار ماه گذشته اظهار داشت: ما ذره‌ ذره منافع خود را پیگیری و از آن دفاع خواهیم کرد و رمز موفقیت ملت سبب شده تا ایران به کشور نخست منطقه از نظر تولیدات علمی تبدیل شود.

 

شرکت در مجالس شهدا، افتخار است
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با بیان اینکه شهید و شهادت تبلور زنده بودن، پویایی و وفاداری جامعه به ‌حق و حقیقت است، افزود: شرکت و حضور در مجالس شهدا و شهادت افتخاری برای همه است و این مسئله، رمز جاودانی همه ملت‌ها است.
وی گفت: انسان‌ها می‌میرند و تصویر و خاطرشان محو می‌شود اما کسانی که در راه خداوند شهید می‌شود، جاودانه خواهد ماند زیرا سنت و رمز هستی بر این استوار است که بدی‌ها نیست و خاک می‌شوند اما آنچه با خداوند پیوند خورده ماندگار می‌شود.
وزیر دادگستری با تاکید بر ماندگاری و جاودانه بودن شهدا، افزود: به تعبیر شهید بهشتی، راست‌قامتان ماندگار می‌شوند و جامعه شهیدپرور و جامعه‌ای که دنباله ‌رو شهدا است، ماندگار و زنده و تاریخ‌ساز است.
وی در ادامه گفت: امروز به برکت شهدا نه ‌تنها مملکت را حفظ کردیم بلکه از مرزهای انسانیت و اسلام دفاع می‌کنیم و جبهه بزرگی در برابر استکبار گشوده ایم و دنیای استکبار را زمین‌گیر کرده‌ایم.

موفقیت در مذاکرات، تجلی قدرت ملت و اقتدار شهیدان
وزیر دادگستری جامعه شهیدپرور ایران را عزیز و ارزشمند توصیف کرد و گفت: هر که با خدا شد عزیز می‌شود و عزت جامعه اسلامی به برکت شهدا است، قدرت جامعه اسلامی ناشی از خون شهدا و ایستادگی و مقاومت ملت اسلامی است و راه آنان ادامه خواهد داشت و ما نیز در راه شهدا ثابت‌ قدم خواهیم بود. اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند که «ما مقتدریم» ناشی از ایثارگری ‌های جامعه است و اگر در مذاکرات هسته‌ای موفق شدیم، تجلی قدرت ملت و اقتدار شهیدان است.
وی داعش را گروهی خبیث برشمرد و با اشاره به متلاشی شدن تیم تروریستی داعش در کرمانشاه گفت: ملت ما همچنان آماج حمله‌ها و کینه دشمنان است و هدف اصلی داعش و وهابیت، ایران اسلامی است.

امنیت کشور نماد اتحاد و انسجام ملت است
وزیر دادگستری با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: هدف این توطئه‌ها نابودی جمهوری اسلامی است ولی امنیت موجود در کشور نشان می‌دهد که ملت ایران متحد و منسجم هستند.
حجت‌الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه دشمنان سخت ترین و بدترین تحریم‌ها را علیه ایران اسلامی به کار گرفتند، افزود: وقتی دشمنان ما می بینند تحریم‌های ظالمانه آنان بی اثر شده و ملت محکم‌تر و استوارتر ‌ایستاده است، به ‌ناچار پای میز مذاکره می‌آیند.
وزیر دادگستری گفت: ملتی که برای خدا تلاش کند، دشمنانش به جان هم خواهند افتاد. تنها راه اقتدار ملت اتحاد و همدلی است و اکنون ملت ایران در سیاست و امنیت تأثیرگذار و تعیین‌ کننده است.


Powered by Tetis PORTAL