18 دي 1396 9:59:54
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری:
برخورد قضایی و کیفری در انتظار آشوب گران حوادث اخیر

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت دادگستری با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: با افرادی که موجب از بین رفتن نظم عمومی شدند و خطوط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند برخورد کیفری و قضایی صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری میرهادی قره سیدرومیانی ضمن مصاحبه با برنامه زنده "بدون خط خوردگی" رادیو گفت وگو اظهار کرد: «کشور با تعامل خاصی در روزهای اخیر در مقابل هجمه بیگانگان و آشوب های داخلی بصورت فنی و با حفظ اصول و ارزش های اسلامی ایستاد».
وی مردم را اصلی ترین پارامتر امنیت در کشور دانست و افزود: «مثلث شوم غربی عربی و عبری با خیال خوش و زعم باطل همواره به فکر آسیب رساندن به ارکان نظام اسلامی و خدشه به اعتماد مردم به حاکمیت هستند که با هوشیاری مردم این توطئه ها خنثی شده است».
رومیانی نحوه رسیدگی به موضوعات مذکور را نشان از رعفت اسلامی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: «نباید فراموش کرد قوه قضاییه مسیری بلند را به سمت عدالت قضایی و کیفری شروع کرده و همانطور که ائمه جمعه اشاره فرمودند، باید برای افرادی که مغفول واقع شده اند و گول این مثلث شوم را خورده اند، نصایح و توصیه های لازم در قالب قضایی و فنی انجام شود».
وی لزوم نمایان ساختن اقتدار نظام را متذکر شد و گفت: «قوه قضاییه توانسته قدم های بلندی در راستای اهداف نظام و سیاست های کلی اقدامات موثری را در حوزه قضایی و ایجاد عدالت کیفری بردارد و در خصوص موضوعات اخیر همانطور که دادستان تهران اشاره داشت رسیدگی مطابق با آئین دادرسی کیفری در حال انجام است».
رومیانی خاطرنشان ساخت: «آنها که اظهار ندامت کنند جدا از نظام نیستند ولی آن ها که عامدانه قصد آشوب داشتند، [و با] افرادی که بنحوی گول اخبار بیگانگان را خوردند جداگانه برخورد خواهد شد و با افرادی که موجب از بین بردن نظم عمومی شدند و خطوط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند برخوردی کیفری و قضایی همراه با اقتدار و رأفت اسلامی صورت می گیرد».
وی بار دیگر عنصر اعتماد میان مردم و حاکمیت را یادآور شد و افزود: «جنس حاکمیت ما از مردم است و همگان باید بدانند که وحدت مردم پشتوانه ی نظام ماست؛ هرچند ممکن است نسبت به برخی عملکردها نقدی منصفانه داشته باشیم».


Powered by Tetis PORTAL