13 اسفند 1394 18:43:3
وزیر دادگستری:
حضور مردم در عرصه های مختلف مایه سربلندی نظام است
وزیر دادگستری گفت: حضور همیشگی مردم در عرصه های مختلف موجب کاهش فشار و ناکارآمد بودن توطئه ها و عزت و سربلندی این نظام الهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، بعد ازظهر امروز در بیست و یکمین یادواره سرداران و 220 شهید منطقه کن و سولقان افزود: مردم با حضور کم نظیر خود در انتخابات اخیر علاوه بر ایجاد یاس و ناامیدی برای دشمنان، به دنیا ثابت کردند که همیشه پشتیبان این نظام الهی بوده و برای سرنوشت خود ارزش قایل هستند.

وی اظهار داشت: امروز کشور ما نیازمند حضور همه مردم در تمامی عرصه ها است زیرا انتخابات یعنی یک حضور، یعنی هستیم و در مورد سرنوشت خود بی تفاوت نخواهیم بود.

وزیر دادگستری با بیان پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای گفت: اگر پای میز مذاکره نشسته ایم و پنج تا امضاء کرده ایم به این معنا نیست که دنیای استکبار هرچه بخواهد بگوید ما چشم بگوییم.

پورمحمدی اظهار داشت: در هر زمان اگر لازم باشد دفاع می کنیم و اگر لازم باشد سخن گفته و یا در جای خود حق خودمان را می گیریم.

وی با تاکید بر این که ملت ایران باید در مقابل دنیای استکبار همچون همیشه یکپارچه بوده و ایستادگی کند، افزود: هفتم اسفند امسال و حضور باشکوه مردم پاسخ محکمی به دشمنان این نظام است که یعنی ما هنوز ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه بسیاری از رسانه های خارجی تنها به دنبال دلسرد کردن مردم از انقلاب و حضور نداشتن آنها در انتخابات بودند، گفت: حضور مردم در این انتخابات آنقدر قوی و محکم بود که برای چندمین بار به دنیا ثابت کرد ملت ایران یکپارچه بوده و هست.

وزیر دادگستری با تاکید بر این که این کشور به برکت خون مطهر شهدا در تمامی عرصه ها پیروز خواهد بود، خاطرنشان کرد: حضور حدود سه میلیون رای اولی در این دوره از انتخابات تو دهنی به دشمنان این نظام بود که ما نسل سومی ها نیز با اقتدار و عزت در مقابل دنیای استکبار هستیم.

* حضور مردم در عرصه های مختلف مایه سربلندی نظام است

پورمحمدی اظهار داشت: حضور همیشگی مردم در عرصه های مختلف موجب کاهش فشار و ناکارآمد بودن توطئه ها و عزت و سربلندی این نظام الهی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای نشان از رضایت کامل آنها از اعمال شما نیست بلکه به معنی حمایت هر چه بیشتر از نظام و ولایت است.

وی تاکید کرد: حضور با شکوه و ارزشمند و در مقابل، تعطیل نشدن حتی یک صندوق به هر دلیل یک اتفاق خوب به معنای اخلاق خوب بود که باید یاد بگیریم در هر موردی انتقاد نکنیم.

پورمحمدی ادامه داد: من دیدم که برخی از نمایندگان رأی نیاورده بودند به رقبای خود تبریک گفتند این یعنی اخلاق نیکو، آدم نباید حزن از دست دادن داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما باید همواره از خدمت کردن به مردم لذت ببریم گفت: امروز کشور به حضور همه ما نیاز دارد و در انتخابات هفتم اسفند ملت ایران نشان داده است که به سرنوشت و خیر و شر خود حساس هستند.


* قدردان حضور گسترده مردم باشیم

وزیر دادگستری با بیان این که نباید تنها به دنبال بهانه گیری باشیم، گفت: باید قدردان حضور گسترده مردم باشیم و از این قدرت به خوبی استفاده کنیم زیرا این مهم نشانگر یک پیام خوب بود.

پورمحمدی با تاکید بر این که حضور پررنگ مردم در تمامی عرصه ها موجب قوت و اقتدار هرچه بیشتر نظام خواهد شد، اظهار داشت: اگر خدای ناکرده حتی دولت نیز از مسیر خارج شد، باید با احترام و انتقاد سازنده طوری عمل کنیم که بهانه به دست دشمنان ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: در دوران پس از برجام نیز باید در خصوص مسایل اقتصادی گام های بلندتری برداریم و به فکر حل مشکلات مردم باشیم.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا یکی از سنت های ارزشمند است که در کشور ما به ویژه در مناطق و محلات وجود دارد.

وی افزود: برگزاری این گونه محافل مشعل‌داری است و کسانی که یاد و خاطره شهدا را زنده نگه‌ می‌دارند مشعل‌دار راه شهدا محسوب می‌شوند.

وزیر دادگستری در ادامه با تأکید براینکه نباید دل‌بستگی به دنیا وجود داشته باشد، گفت:‌ البته شهدا خیلی در مسائل دنیوی جدی بوده‌اند و انرژی و جسارت زیادی دارند برای مثال کسانی که برای دفاع از حرم می‌روند انرژی و جسارت‌شان از ما بیشتر است در واقع نسبت به دنیا بی‌تفاوت نیستند اما دل‌بسته دنیا نمی‌شوند.

وزیر دادگستری اظهار داشت: مقابله با سختی، بی تفاوت نبودن در خصوص مسایل مختلف کشور، زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا، دلسوزی، کار و تلاش، پاسخ گویی و دردمند بودن در واقع همان فرهنگ شهادت است که همچنان در کشور ما وجود دارد.

بر اساس این گزارش بیست و یکمین یادواره سرداران و 220 شهید منطقه کن و سولقان با حضور وزیر دادگستری و جمعی از خانواده معظم شهدا و مسئولان کشوری و لشکری در حسینه قمر بنی هاشم سولقان برگزار شد.


Powered by Tetis PORTAL