10 مهر 1394 16:8:16
وزیر دادگستری در جمع مردم بندر ترکمن:
امروز ایران اسلامی به یک قدرت جهانی تبدیل شده و کسی در مورد این مساله شک و تردید ندارد
وزیر دادگستری: اگر با گروه 1+5 مذاکره کردیم به این دلیل بود که به دنیا ثابت کردیم که ما را به دروغ به داشتن سلاح اتمی متهم می کنند، ما نیازی به بمب اتم نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی پنجشنبه شب در مراسمی آئینی به مناسبت عید سعید غدیر خم که در مسجد جامع بندرترکمن برگزار شد، با اشاره به اینکه استان گلستان نمونه خوبی در ایران و کشورهای اسلامی از نظر تفاهم و زندگی شیعه و سنی در کنار یکدیگر است، اظهار داشت: امروز جایگاه کشورمان به برکت صلابت و پیشینه تاریخی آن، هر روز در منطقه در حال تقویت است و شیعه و سنی در کنار هم زندگی می کنند، زیرا همه امت پیامبر صلوات الله علیه و آله الطاهرین هستیم.
وی با ذکر این نکته که امروز ایران اسلامی به یک قدرت جهانی تبدیل شده و کسی در مورد این مساله شک و تردید ندارد گفت: این قدرت به معنای جنگ طلب بودن مانند قدرت هایی که با سلاح و زور می خواهند حکومت کنند نیست، بلکه ما با قدرت خود با قلب های مردم ارتباط داریم.
وزیر دادگستری گفت: اگر با گروه 1+5 مذاکره کردیم به این دلیل بود که به دنیا ثابت کردیم که ما را به دروغ به داشتن سلاح اتمی متهم می کنند، ما نیازی به بمب اتم نداریم، مردم ما 35 سال با همه تحریم ها و مشکلات توانستند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنند و آن را در مسیر حمایت از مظلومان گسترش دهند.
وی با تاکید بر اینکه ما بدون جنگ این مهم را به سامان رساندیم و سلاح کشور ما ایمان، اراده ملت، وحدت امت اسلامی، توکل، عنایت و حمایت خداوند است گفت: قدرت کشور ما قدرت نرمی است که هر روز در حال گسترش و تسخیر حوزه های جدید است و این حوزه ها در واقع قلبهای مردم دنیاست.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی اظهار داشت: ما باید در موقعیت های مختلف این قدرت نرم را نشان می دادیم و به همین دلیل نمایندگان کشور ما با دقت، متانت و استفاده از ابزارهای تخصصی این مساله را اثبات کردند و تعریف واضحی از آن ارایه کردند و توانستیم در واقع دشمن را خلع سلاح کرده و دروغ آنان را برملا کنیم.
وی انقلاب اسلامی را دارای آرمان و باورهای مختلفی دانست که بر اساس آن از آرمان ها و حقوق همه مردم دنیا دفاع می کند.
وزیر دادگستری با اشاره به صلابت، قاطعیت، جدیت مثال زدنی و متانت مقام معظم رهبری و هشدار ایشان به دنیا که در هر شرایطی از حقوق مردم دفاع می کنیم، به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان دانشکده نیروی دریایی نوشهر اشاره کرد و گفت: پیام معظم له در واقع گسترش عدالت و عمل کردن به عدالت است و تاکید داشتند که حقوق جان باختگان حادثه منا باید پرداخت شود.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به مساله غدیر و این که موضوع امامت، سرپرستی و مدیریت جامعه اهمیت دارد و امروز به عنوان اصلی ترین حق اجتماعی شناخته می شود، تصریح کرد: براساس این حق همه مردم در سرنوشت کشور حق تصمیم گیری دارند و جامعه برای خود بعد از رسول خدا (ص) و ائمه معصومین (ع) نیاز به مدیر و سرپرست دارد و امروز رهبر معظم انقلاب به عنوان ولی و سرپرست و مدیر جامعه اسلامی نه تنها در ایران بلکه در دنیای اسلام شناخته شده است.
وزیر دادگستری گفت: در بحث تعیین سرنوشت، کسی حق ندارد چه خود و چه فرد دیگری را بر ما به عنوان مسئول و مدیر تحمیل کند.
حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به اینکه اسلام یک دین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی و حکومتی است، اظهار داشت: اسلام با توجه به این مسائل به موضوع سرپرستی در جامعه توجه خاص دارد و پیام غدیر در واقع سلامت و طهارت مدیریت و شرایط مدیریت است و معتقدیم باید دستورهای خدا حاکم باشد و کفار حق ندارند بر مسلمین حکومت کنند.
به گفته وزیر دادگستری از آنجا که مساله مدیریت و رهبری و اسلام به خوبی در دنیا تعریف نشده، ما شاهد جنگ، خونریزی، کشتار، آوارگی، بمباران و مسائلی از این قبیل در کشورهای مختلف هستیم.
وی همچنین با ذکر این نکته که رمز اسلام این است که رهبری الهی، مردمی و از دل جامعه باشد، به دین، باور و اعتقاد مردم احترام بگذارد و به حقوق آنان اذعان داشته باشد گفت: امروز به برکت فهم والای جامعه ما ولایت الهی و رهبری اسلامی وجود دارد که حکم خدا را اجرا و به دستورات آن عمل کرده و برکات زیادی در کشور ایجاد شده هرچند ادعا نداریم که حکومت ما کاملا اسلامی است، هنوز نقص هایی وجود دارد، اما همین اندازه که شیعه و سنی پشت رهبر ایستادند و از حکومت دینی حمایت کردند، باعث شد تا شایستگی و فرهیختگی ایران به جهان ثابت شود.

Powered by Tetis PORTAL