27 ارديبهشت 1395 16:19:42
وزیر دادگستری در دیدار با رئیس دفتر بین المللی اندازه شناسی قانونی:
موضوع استاندارد در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است
وزیر دادگستری گفت: موضوع استاندارد در جامعه ما در حوزه های مختلف به خصوص در زمینه اندازه گیری، حساسیت بالایی دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، بعد از ظهر امروز در دیدار با استفان پاتوری، رئیس دفتر بین المللی اندازه شناسی قانونی، بر لزوم توسعه همکاری ها در زمینه استانداردسازی مسایل مربوط به اندازه گیری قانونی تاکید کرد.
وزیر دادگستری در این زمینه اظهار کرد: موضوع استاندارد در جامعه ما در حوزه های مختلف به خصوص در زمینه اندازه گیری، حساسیت بالایی دارد، همچنین در سنتها، تاریخ و ادبیات دینی ما موضوع رعایت اندازه، حد و حدود، حق داد و ستد و حقوق طرفین مورد تاکید فراوان قرار گرفته است.
وی همچنین افزود: امروزه روشها در اندازه شناسی دچار تغییرات زیادی شده و تبدیل به یک دانش پیچیده و مهم شده است؛ جمهوری اسلامی ایران از گذشته های دور به عضویت سازمان بین المللی اندازه گیری درآمده و تابع استانداردهای جهانی است.
پورمحمدی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم توسعه زمینه های همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین المللی اندازه شناسی، گفت: ما از هر گونه تبادل اطلاعات و یافته های جدید در این حوزه و نیز فراهم نمودن زمینه های آموزش کارشناسان، استقبال می کنیم.
در ادامه این دیدار استفان پاتوری، رئیس دفتر بین المللی اندازه شناسی قانونی ضمن ابراز خرسندی از اینکه پس از 3 سال تلاش موفق به برگزاری مراسم روز جهانی اندازه شناسی در جمهوری اسلامی ایران شده ایم اظهار داشت: در طول 10 سال گذشته همه جهان تحت تاثیر تغییرات شدید به ویژه در حوزه الکترونیک قرار داشته که این اتفاقات بر روی اندازه گیری ها و تجهیزات سنجشی نیز تاثیر گذار بوده است.
پاتوری در این خصوص افزود: به منظور بهره گیری از فناوری های نوین، نیاز به استانداردها و آموزش های جدید برای کاربران این حوزه داریم و اعتقاد داریم، هم مصرف کنندگان و فروشندگان چنین تجهیزاتی می بایست مورد حمایت قرار گیرند.
بر اساس این گزارش، الستی معاون توسعه مدیریت و امور مجلس سازمان ملی استاندارد و معدنی پور، رییس مرکز اندازه شناسی نیز ضمن حضور در جلسه و تشریح ابعاد مختلف بحث اندازه شناسی در کشور، بر لزوم توسعه همکاری های بین المللی در این حوزه تاکید کردند.


Powered by Tetis PORTAL