29 دي 1393 11:56:56
وزير دادگستري:
توهين نشريه غربي به پيامبر اسلام(ص) نشان دهنده اوج استيصال و خودزني فرهنگي غرب است
وزير دادگستري گفت: اتفاقات اخير و توهين نشريه غربي به پيامبر اسلام(ص) نشان دهنده اوج استيصال و خودزني فرهنگي غرب است و مدعيان غربي كه مي گويند چرا ما حقوق بشر، زنان، كودكان و غيره را رعايت نمي كنيم؛ خود به اسم آزادي بيان، با اهانت به پيامبر اسلام(ص) به بيش از يك ميليارد انسان توهين كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در ادامه جلسه تفسير قرآن در جمع كاركنان وزارت دادگستري و سازمان تعزيرات حكومتي، در مورد وقايع اخير و توهين نشريه  فرانسوي به پيامبر مكرم اسلام(ص) را، نشان دهنده اوج استيصال و خودزني فرهنگي غرب دانست.

وزير دادگستري دليل موضع گيري هاي اخير كشورهاي غربي و ايادي آنها در منطقه را استيصال عميق آنها در مواجهه با انقلاب اسلامي عنوان كرد و گفت: غرب و دست نشاندگان آن در منطقه، به اين نكته رسيده اند كه انقلاب اسلامي بساط آنها را بهم خواهد ريخت و از اين رو در عرصه هاي مختلف اقتصادي، سياسي، فرهنگي و غيره دست به انواع خودزني مي زنند.

وي همچنين افزود: براه انداختن جريان داعش از سوي غربيها نيز نوعي خودزني است و اينها به ابزاري متوسل شده اند كه براي خودشان نيز خطرناك است، چراكه اين تهديد و ترور، روزي به خودشان باز خواهد گشت كه گوشه اي از آن را در جريان اخير پاريس شاهد بوديم.

پورمحمدي با بيان اينكه در حال حاضر همه كشورهاي منطقه در معرض تهديد هستند تصريح كرد: جريانات فرهنگي اتفاق افتاده نيز نوعي خودزني است و مدعيان غربي كه مي گويند چرا ما حقوق بشر، زنان، كودكان و غيره را رعايت نمي كنيم؛ خود به اسم آزادي بيان، با اهانت به پيامبر اسلام(ص) به بيش از يك ميليارد انسان توهين كرده اند.

وي در خاتمه افزود: موضوعاتي مثل آزادي بيان در غرب به جرياني بر ضد خود تبديل شده و منجر به بروز آشوب و بهم ريختگي جدي فكري و عملي در عرصه هاي سياسي و امنيتي و غيره تبديل شده كه استيصال بزرگي است و همانگونه كه شاهد بوديم، پاپ نيز از اتفاق اخير ابراز نارضايتي كرده است.

 


Powered by Tetis PORTAL