11 بهمن 1396 8:14:58
وزیر دادگستری در دیدار با سفیر اندونزی:
شاخصهای مرتبط با موازین حقوق بشری به طور مستمر در حال ارتقا است

وزیر دادگستری با انتقاد از برخوردهای دوگانه و ابزاری با موضوع حقوق بشر، به ارتقاء روزافزون شاخص های مرتبط با موازین حقوق بشری در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز سفیر اندونزی با سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
وزیر دادگستری در این دیدار ضمن ابراز رضایت از وضعیت موجود روابط دو کشور و با استقبال از توسعه آن در حوزه های حقوقی و قضایی، به ارتقاء روزافزون شاخص های مرتبط با موازین حقوق بشری در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.
وی با انتقاد از برخوردهای دوگانه و ابزاری با موضوع حقوق بشر، اسلام را دین رافت و کرامت و احترام به انسانها عنوان و تاکید کرد: جوامع اسلامی پیش از شکل گیری نهادهای غربی حقوق بشری، بر اساس مبانی اسلام علاوه بر حقوق انسانها، حقوق حیوانات و درختان را نیز شناسایی و رعایت نموده اند.
وزیر دادگستری در این دیدار بر هم افزایی ظرفیت های کشورهای اسلامی برای معرفی مناسب نگاه حقوق بشر اسلامی تاکید کرد.
همچنین در این دیدار سفیر اندونزی گزارشی از آخرین وضعیت روابط دو کشور در زمینه های حقوقی و قضایی، جلسات مشترک حقوق بشری و نیز روابط دوجانبه سیاسی و پارلمانی ارائه و با اشاره به نگاه و سیاست کشورش در مبارزه با افراط گرایی، از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و شکست داعش تقدیر کرده و آن را در جهت منافع کشورهای منطقه و جهان اسلام دانست.
وی با اشاره به بازدید از زندان های ایران، استانداردهای بازپروری آن نظیر کارآموزی و ظرفیت سازی زندانیان در دوره حبس را مناسب ارزیابی و خواستار ایجاد روابط نهادهای تخصصی دو کشور و استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در این زمینه شد.
اضافه می کند جمهوری اسلامی ایران و اندونزی موافقت نامه های معاضدت قضایی در امور کیفری و استرداد مجرمان را به امضا رسانده اند.


Powered by Tetis PORTAL