20 آذر 1389 9:19:30
وزير دادگستري:
موج انفجار فساد اخلاقي در جهان بيشتر از بمب‌هاي هيدروژني است
وزير دادگستري با بيان اينكه موج انفجار فساد اخلاقي در جهان بالاتر از موج انفجار بمب‌هاي هيدروژني است، گفت: نخستين اقدام ما ظرفيت‌شناسي است چرا كه بزرگان اگر به جايي رسيده‌اند از خود شروع كرده‌اند.
مرتضي بختياري در نشست كارشناسان و مديران دفاتر حمايت از حقوق زنان و كودكان استان‌ها كه امروز در ساختمان شماره 2 قوه قضائيه برگزار شد، افزود: اگر زمينه كاري فراهم شود خيلي هنر نيست تا كار انجام شود ولي اگر زمينه كاري فراهم نبوده، موانعي ايجاد شود و كار صورت گيرد هنر كرده‌ايم.
 
وي ادامه داد: 32 سال است كه از انقلاب اسلامي گذشته و كارهاي خوبي نيز انجام گرفته است اما كارهاي روز زمين مانده و امسال كه سال همت مضاعف و كار مضاعف نام گرفته بايد كارها بهتر انجام شود.
 
بختياري گفت: اگر براساس امكانات مي‌خواستيم جنگ ايران و عراق را ادامه دهم به لحاظ فرمول‌هاي كلاسيك جواب نمي‌داد؛ چرا كه امكانات كافي نداشتيم اما ايمان و انگيزه باعث شد جوانان آن زمان با دست‌هاي خالي موفق شوند و اين همان تحقق وعده‌هاي خداست كه در قرآن به آن اشاره شده است.
 
وزير دادگستري بيان داشت: بايد ضعف‌ها را از طريق كار مضاعف جبران كنيم چرا كه مؤمن واقعي از ظرفيت‌ها بايد به خوبي استفاده كند.
 
وي با بيان اينكه با توجه به پيشينه مذهبي كه داريم اگر در هر زمينه‌اي ورود پيدا كنيم هيچ چيزي از بقيه كم نداريم، افزود: به طور مثال در رسالةالحقوق امام سجاد(ع) از حق و حقوق زنان، دشمنان و فرزندان صحبت شده است بنابراين چيزي كم نداريم و بايد معارف و فقه را به تعبير امام خميني(ره) به زندگي وارد كنيم.
 
بختياري عنوان كرد: در مباني فقهي، حقوقي و حل مشكلات كودكان قائده و فرمول داريم همچنين يكي از كانون‌هاي وارد شدن ايران به كنوانسيون‌هاي بين‌المللي حقوقي از طريق اسلام است.
 
وي تأكيد كرد: داعيه‌دار فراهم‌سازي زمينه‌‌هاي ورود حضرت مهدي(عج) هستيم و اگر جلوه‌هاي رفتاري خود را تغيير دهيم به عنوان ميزان محسوب مي‌شويم؛ دوران جاهليت قرن بيست و يك خيلي بدتر از دوران جاهليت زمان پيامبر(ص) است؛ چرا كه برخلاف فطرت انسان‌ها قانون همجنس‌بازي هم‌اكنون در غرب به تصويب مي‌رسد.
 
وزير دادگستري با اشاره به اينكه آمارهاي دادگستري آمريكا نشان مي‌دهد كه در هر چند دقيقه به دختران تجاوز مي‌شود، اظهار داشت: موج انفجار فساد اخلاقي در جهان به مراتب بالاتر از موج انفجار بمب‌هاي هيدروژني است؛ فطرت با آيين اسلام هم‌خواني دارد بنابراين نخستين اقدام ما ظرفيت شناسي است چرا كه بزرگان اگر به جايي رسيده‌اند، از خود شروع كرده‌اند.
 
بختياري افزود: اگر بخواهيم جامعه برتري داشته باشيم بايد از بنيان خانواده و تربيت فرزندان شروع كنيم چرا كه بچه‌ها هم برگردن پدر و مادر حق و حقوقي دارند.
 
وي در پايان خاطرنشان كرد: در هر استاني كه به همراه هيئت دولت سفر مي‌كنم جلساتي را مي‌گذارم؛ بعد از جلسه دولت در اراك جلسه شوراي قضايي گذاشته شد و مشكلات اين قسمت‌ها را علت‌يابي كرديم؛ چرا كه آيت‌الله آملي لاريجاني مصمم است تا مشكلات به صورت ريشه‌اي پيگيري شود.
 
در پايان اين هم‌انديشي مديران دفاتر حقوقي زنان و كودكان 9 استان برتر هديه‌اي را به پاس اقدامات مؤثرشان در زمينه حقوق زنان و كودكان از وزير دادگستري دريافت كردند.
 

Powered by Tetis PORTAL