11 آذر 1396 17:25:41
وزیر دادگستری در گفت‌وگو با ایلنا:
نباید به نام برخورد با متخلفان «بی‌احتیاطی» کنیم

وزیر دادگستری در خصوص اظهارات رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت: عقده گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام نباید به جریان اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص انتقادات احمدی‌نژاد به قوه قضائیه و وزارت دادگستری گفت: تخریب قوا،‌ شخصیت‌های نظام و مسئولان خلاف قانون، اخلاق و همچنین خلاف مصالح ملی و عقل است.
وی با بیان این که ما نقد را قبول داریم، عنوان کرد: گاهی اوقات افراد به مجموعه و روسای قوا نقدی دارند مثلا می‌گویند اگر به طریق دیگری تمشیت کنید، بهتر است و ماهم این روند را قبول داریم. نقد دلسوزانه از لوازم جمهوری اسلامی ایران است و همه آن را پذیرفته‌اند اما اینکه عقده‌گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام را تبدیل به یک جریان اجتماعی کنیم، درست نیست.
وزیر دادگستری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بازنگری در قانون تعزیرات به کجا رسید، گفت: باید نکته‌ای را بگویم، ما قرار است در شیوه‌هایی که در رابطه با نحوه برخود با افراد وجود دارد، بازنگری داشته باشیم.
وی ادامه داد: گاهی اوقات افراد مدعی می‌شوند که به خاطر نبود دلایل کافی حقی از آن تضییع شده و همه راه‌های تجدیدنظر بسته است.
آوایی با بیان این که بر اساس همین ادعا و شنیده‌ها، با دوستان جلساتی را تشکیل دادیم، گفت: برخی از شیوه‌ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم.
وی تاکید کرد: تلاشمان این است که مشی اعتدال را در پرونده‌ها رعایت کنیم، اما قرار نیست مسامحه داشته باشیم؛ زیرا مدارا کردن با قانون شکنان متجری، ظلم به مردم، اقتصاد ملی و کشور است.
آوائی با اشاره به اینکه نباید به نام برخورد با متخلفان بی‌احتیاطی کنیم، عنوان کرد: نباید بر مبنای دلایل ضعیف و گزارشاتی که خیلی مستند هم نیستند به عنوان قاطعیت یک انسان، خانواده و یا طایفه‌ای را نابود کنیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: سعی کردیم حد تعادل را رعایت کنیم و دوستان ما در سازمان تعزیرات هم به سمت تعادل گام برداشته‌اند.
وی تاکید کرد: اگر در حین کار به این نتیجه برسیم که باید اصلاحاتی را انجام دهیم، حتما این کار را می‌کنیم.


Powered by Tetis PORTAL