31 ارديبهشت 1394 12:48:41
سفر وزیر دادگستری به استان آذربایجان شرقی
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در دیدار با طلاب حوزه علمیه بناب: تلاش دولت استفاده صحیح از ظرفیتهای کارشناسی و تجارب گذشته است
وزیر دادگستری گفت: باید بدانیم مذاکرات، میدان داد و ستد است و مهم این است که به دنبال احقاق حقوقمان باشیم و سعی کنیم در این میدان امتیازات بیشتری کسب کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در جمع طلاب حوزه علمیه شهرستان بناب ضمن سخنانی، مهمترین رسالت طلاب را آگاهی بخشی و ترویج و تبلیغ دین که امری بسیار ارزشمند است بر شمرد و اظهار داشت: مهمترین کارکرد و رسالت انسانی در جامعه تبادل آگاهی است و خداوند نیز این رسالت را از پیامبرانش مطالبه نموده است.

وزیر دادگستری گفت: در دنیای امروز به میزان زیاد شدن وسایل ارتباطی، مسیرهای انحراف نیز افزایش یافته است و اذهان مردم مورد هجوم اطلاعات مغشوش قرار می گیرد برای مثال آیا مردم دنیا نمی دانند در یمن چه می گذرد؟ پس چرا اقدامی صورت نمی گیرد؟ بمباران اطلاعات مغشوش و انحرافی یکی از دلایل این امر است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران می خواهد مردم یمن به حقشان برسند گفت: اگر همت و مقاومت کنیم و عزم جدی داشته باشیم و کار دقیق و محاسبه شده انجام دهیم، امکان عرضه پیام برای ما وجود خواهد شد، اگر امروز جمهوری اسلامی ایران به توفیقاتی نایل شده به دلیل همین تلاشها و دقت هاست که با این وجود کافی به نظر نمی رسد، جمهوری اسلامی بر مبانی دینی و معارف بلند شیعی استوار است و رفتار ما باید دارای این ویژگیها باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی همچنین با بیان این موضوع که مردم سالاری ما در سایه تفکر متعالی شکل گرفته و همه آحاد ملت باید صاحب نگاهی بلند بوده و بخواهند که به تعالی برسند، گفت: بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران، همین مدل جمهوری اسلامی است که به نظر من هنوز عمق آن فهم نشده است، در همه ادوار جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده در عرصه بین المللی با منطق صحبت کند و این یکی از ارزشهای ما بوده است و مقام معظم رهبری نیز پیوسته بر این معنا تاکید داشته اند.

وی با تاکید بر دوری از رفتار متعصبانه و عدم استفاده از هر مسیری در دفاع از مظلوم و مبارزه با استکبار اظهار داشت: ما با استدلال و منطق روشن جلو می رویم، تلاشی که ما در دولت داریم رفتار منطقی، استوار و قابل دفاع است و سعی داریم در تصمیم گیری ها نگاه کارشناسی داشته باشیم و البته این نوع نگاه روند کار را کندتر می کند.

وزیر دادگستری گفت: اگر در دوره ای افراط شده ما نیز باید مراقبت باشیم تا بر عکس عمل نکنیم و اشتباه را با اشتباه جبران نکنیم، کاری که عجولانه انجام شده برای جبران نیازمند صبر و تحمل است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مراقبت در بودجه ریزی و اجرایی بودن آن و پرهیز از طرح وعده های توخالی گفت: اگر می گوییم جمهوری اسلامی ایران باید سرآمد باشد، باید با تدبیر پیش برویم، در بحث هسته ای نیز در گذشته کم توجه بوده و بی محابا عمل کردیم و حرفهای بدون پشتوانه و استدلال قوی مطرح کرده ایم، دلیلی نداریم شرایط را جوری پیش ببریم که دشمن تراشی کرده و موجبات سوء استفاده دشمن را فراهم کنیم.

وزیر دادگستری همچنین گفت: اکنون با قدرت و دقت جلو می رویم و از پشتوانه رهبری نیز برخورداریم تا در این میدان سخت موفق شویم، مذاکرات طولانی و حساسی با بزرگترین قدرتهای جهان داشته ایم که بر روی کلمه به کلمه آن اصرار داشته ایم.

وی نگرانی ها را در خصوص مذاکرات با توجه به مکار و حیله گر بودن دشمنان منطقی برشمرد و اظهار داشت: ما نیز باید مراقبت باشیم که نیروی خود را دست کم نگیریم، عده ای که بد عمل کرده اند به جای اینکه اکنون پشتیبانی کنند نقش آزار دهنده دارند، اکنون وقت تسویه حساب نیست و مصلحت کشور در این است که نگاه رو به جلو داشته و با صبوری و انتقاد پذیری به سمت هدف حرکت کنیم، میدان بسیار سخت و پیچیده است و دشمن تلاش می کند تا از هر نقطه ای امتیاز بگیرد.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه امروز تمام تلاش ما در دولت استفاده از همه ظرفیتهای کارشناسی و تجارب گذشته است و نباید تصور کنیم در میدان مذاکرات تمام حرفهایمان به کرسی خواهد نشست گفت: باید بدانیم مذاکرات میدان داد و ستد است و مهم این است که به دنبال احقاق حقوقمان باشیم و سعی کنیم در این میدان امتیازات بیشتری کسب کنیم و خوشبختانه عموم مردم و اکثریت مجلس نیز نگاهی سازنده به موضوع مذاکرات دارند و در مذاکرات از شرایط خوبی برخورداریم که طرف مقابل دارای چنین شرایطی نیست.

Powered by Tetis PORTAL