6 تير 1394 14:47:51
وزیر دادگستری در جمع روسای شورای اسلامی استان تهران تاکید کرد:
لزوم واگذاری مدیریت شهری به شوراها
وزیر دادگستری گفت: شوراها رکنی از مردم سالاری هستند و دولت معتقد است مدیریت شهری باید بطور گسترده به شوراها واگذار گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در نشست با روسای شورای اسلامی استان تهران بر لزوم تقویت و تثبیت جایگاه شوراها تاکید کرد.
وزیر دادگستری با بیان این مطلب که موضوع شوراها برای ما تجربه جدیدی محسوب شده و باید مورد حفاظت قرار گیرد تصریح کرد: وظیفه شوراها نمایندگی از مردم برای تامین نیازهای شهری و روستایی است و مجموعه کشور ما هنوز با ساز و کارهای شورایی چندان خو نگرفته است.
وی با تاکید بر اینکه در خصوص تبیین جایگاه شوراها نیاز به اصلاحات فرهنگی در رفتار اجتماعی و مدنی داریم گفت: خانواده شوراها امروز بیش از یکصدهزار نفر عضو دارد که 16 سال از عمر فعالیت آن می گذرد؛ شوراها رکنی از مردم سالاری هستند و دولت نیز معتقد است مدیریت شهری باید بطور گسترده به شوراها واگذار گردد.
پورمحمدی در ادامه با اشاره به نقش نظارتی شوراها، خواستار توجه ویژه به مسایل زیست محیطی شد و گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در محیط های شهری و روستایی باید مورد توجه قرار گرفته و با تخلفات زیست محیطی از جمله حفر چاه غیر مجاز به شدت و بدون اغماض برخورد شود.
مهدی چمران رییس شورای شهر تهران نیز در این نشست با اشاره به برخی مشکلات این شورا، مسوولیت شهرداری ها در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز را بسیار مهم و اساسی عنوان کرد و گفت: در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز، شهرداریها موظفند پیش از شروع فرآیند ساخت و ساز یا در حین آن، از ادامه کار جلوگیری کنند.

Powered by Tetis PORTAL