8 آبان 1395 14:34:33
در استان قزوین افتتاح شد:
هفت کلینیک حقوق شهروندی
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در مراسم افتتاحیه کلینیک های حقوق شهروندی در قزوین، گفت: استان قزوین به 50 کلینیک حقوق شهروندی نیاز دارد که به تدریج با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر و بهزیستی ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی در مراسم افتتاح این کلینیکها افزود: تعدادی از این کلنیکها با همکاری شهرداری و شورای شهر راه اندازی شده اند و تعدادی هم که در حوزه مدد کاری اجتماعی فعال بودند ارتقا پیدا می کنند و با همکاری وکیل و حقوقدان و روانشناس به فعالیت در زمینه حقوق شهروندی هم می پردازد.
عباسی گفت: متخصصین حقوقی، روانشناسی و مددکاری اجتماعی، هسته ی اصلی این کلینیکها را تشکیل می دهند، ارایه مشاوره و آموزش اخلاق و حقوق شهروندی به مردم به منظور پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی از اهداف اصلی راه اندازی کلنیک حقوق شهروندی می باشد.
وی افزود: امروز تفاهم نامه ی همکاری سه جانبه بین معاونت حقوق بشر و حقوق بین الملل وزارت دادگستری، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قزوین هم امضا شد.
به موجب این تفاهم نامه کمیته حقوق شهروندی برای تعیین خط و مشی و برنامه ریزی و راهبری کلینیکهای حقوق شهروندی تشکیل می شود.
عباسی، با اشاره به حضور در شورای اداری استان که با حضور همه مسئولان استان برگزار شد، اهتمام استاندار، نماینده معظم ولی فقیه و رییس کل دادگستری و رییس کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به موضوع حقوق شهروندی را ستود و آن را طلیعه ارزشمندی برای صیانت از حقوق مردم و پیشگیری از ناهنجاریهای اجتماعی دانست و تاکید کرد: آموزش حقوق شهروندی به کارکنان دولت به منظور ارتقا جایگاه حقوق شهروندی و صیانت از حقوق مردم و توجه به کرامت انسانی در دستگاههای اجرایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی افزود: با توجه به وضعیت فرهنگی، مذهبی و پیشینه ی تمدنی، شهر قزوین زمینه را برای پایلوت اجرای طرح حقوق شهروندی مناسب یافتیم و این حرکت از امروز اغاز می شود.
مدیر کل بهزیستی استان هم در مراسم افتتاح این کلینیک ها گفت: برای راه اندازی کلینیک های حقوق شهروندی تفاهم نامه ای با معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری سازمان بهزیستی و کانون کلینیکهای مددکاری اجتماعی ایران امضا شده است و در پرتو آن ما برای حفاظت از حقوق مردم همکاری می کنیم .
وارثی اضافه کرد: این کلینیک ها با هدف حمایت از حقوق شهروندان برای ارتقای شاخصهای سلامت اجتماعی راه اندازی شده است که بخشی از برنامه های دولت تدبیر و امید است.


Powered by Tetis PORTAL