2 شهريور 1396 11:51:2
وزیر دادگستری:
کابینه دوازدهم بسیار هماهنگ است/ مسئولان رعیت مردم هستند

وزیر دادگستری با بیان اینکه کابینه دوازدهم گروهی بسیار هماهنگ است، گفت: اگر به دور از حب و بغض‌های سیاسی و جناحی به دولتمردان کمک کنیم قطعا در رفع مشکلات موفق خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از مهر، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، صبح پنج‌شنبه در شورای اداری استان سمنان که با حضور مسئولان در سالن باران سرخه برگزار شد، ضمن بیان اینکه ایران امروز با کوهی از مشکلات روبرو است که قطعاً قابل‌حل هستند، تأکید کرد: امروز هیئت دولت یک گروه کاملاً هماهنگ است و به عشق خدمت به مردم پای به عرصه گذاشته‌اند و امیدواریم مردم آثار این خدمات را ببینند.
وی افزود: ایران اسلامی با کوهی از مشکلات داخلی و خارجی روبرو است اما این مشکلات قابل‌حل هستند اگر ما باهم هماهنگ و همدل شویم امروز می‌توان مشکلات را به ‌دور از خط‌های جناحی، کینه‌ها، دشمنی‌ها، حسادت‌ها، تفکرها و ... رفع کرد و شاهد نزول برکات نسبت به‌نظام اسلامی بود.

**مردم خان هستند و مسئولان رعیت

عضو کابینه دوازدهم با انتقاد به برخی رفتارها که وی از آن‌ها به‌مثابه مخالفت‌های بی‌دلیل از سوی برخی افراد نام برد، گفت: بعضاً یک رفتار نسنجیده ممکن است زحمات دولتمردان را بر باد دهد اما خوشبختانه با عزمی که در رئیس‌جمهور و هیئت دولت دیده می‌شود می‌توان گفت مشکلات قابل‌حل هستند.
آوایی در بخش دیگری از سخنان خود، به مقوله هفته دولت و ضرورت خدمت‌رسانی و نزدیکی به مردم از سوی مسئولان اشاره کرد و گفت: پست‌هایی نظیر وزارت، وکالت، منصب‌های دولتی و ... هم می‌تواند سکوی پرشی برای سعادت و ساخت آخرت باشد و هم می‌تواند مسیری برای سقوط باشد و این مهم بستگی دارد که چگونه از آن استفاده کنیم.
وی افزود: همه‌سال باید هفته دولت باشد چراکه همه‌سال دولتمردان باید نوکری مردم را افتخار بدانند و این فلسفه وجودی دولت‌ها است، ما برخی اوقات فراموش می‌کنیم که مردم خان هستند و مسئولان رعیت، لیکن نباید این تفکر در بین مسئولان نظام اسلامی باشد که ما خان هستیم و مابقی رعیت. این امر یک آفت بزرگ است که تنهای آن به سقوط منجر می‌شود.

**همه ایام هفته دولت است

وزیر دادگستری بابیان اینکه دولتمردان باید هرروز را فرصتی برای خدمت کردن به مردم برشمارند، بیان کرد: مردم را باید در جریان اقدامات قرارداد چراکه بیان خدمات، می‌تواند امید را در جامعه ترویج دهد.
آوایی تأکید کرد: رفتار ما با مردم نباید رفتار ارباب و نوکری باشد و این امر شعار نیست بلکه باید به آن باور داشت، امروز باید دانست که عزت و سربلندی دنیا و آخرت در ساده زیستی و اسیر نشدن در دنیا است.
وی افزود: مردم با خون فرزندانشان ما مسئولان را بر سرکار آورده‌اند لذا نباید به مردم فخر فروخت همچنین باید دانست که شاد کردن دل مردم بالاترین خدمت است.

**درب اتاق مدیران نباید بسته باشد

وزیر دادگستری بخش سوم سخنان خود را به مسئولان استان سمنان اختصاص داد و گفت: تعیین زمان مشخصی برای ارتباط با مردم یکی از عواملی است که می‌تواند در رفع مشکلات مردم مؤثر باشد، همواره باید مسئولان صدای مردم را بشنوند تا در رفع مشکلاتشان کوشا باشند.
آوایی بیان کرد: درهای اتاق مدیران نباید به روی مردم بسته شود، چراکه این امر در بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد می‌کند و این آفت جامعه اسلامی است چراکه محبت نظام را از دل مردم دور می‌کند و آن ارتباط موردنیاز بین مردم و مسئولان برقرار نمی‌شود.
وی افزود: اگر مردم از مسئولان بی‌مهری و کم‌توجهی ببینند در سختی‌ها، بزنگاه‌ها و حماسه‌آفرینی‌ها دولت‌مردان و نظام را تنها می‌گذارند پس یک مسئول محلی نباید بگوید عملکرد مثبت یا منفی من بر نظام اسلامی تأثیر نخواهد داشت.


Powered by Tetis PORTAL