29 آبان 1395 8:33:6
بازدید وزیر دادگستری از اولین کارخانه تولید کاغذ سنگی
وزیر دادگستری در حاشیه سفر به یزد، از نخستین کارخانه تولید کاغذ سنگی یزد بازدید کرد و در جریان نحوه فعالیت این صنعت سبز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری به همراه استاندار یزد و تنی چند از مسئولان استانی از شرکت تعاونی پیشگامان صنعت سبز، اولین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران بازدید کرد.
وزیر دادگستری در بازدید از فرآیند تولید کاغذ از سنگ که در این شرکت انجام می‌شود، با اشاره به اهمیت تولید در درون کشور گفت: کویر یزد از سنگ سرمایه تولید می‌کند.
در این بازدید رضایی‌نژاد رئیس هیئت مدیره گروه تعاونی پیشگامان کویر یزد، توضیحاتی درباره چگونگی فاز یک تولید کاغذ از سنگ ارائه کرد و اظهار داشت: در فاز دوم تولید کاغذ از سنگ، همه مواد اولیه مورد نیاز این فرایند از داخل تأمین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ماندگاری بالا در محیط‌های گوناگون، مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت، برگشت‌پذیری به طبیعت، دوستی با محیط زیست، مقاوم بودن در برابر آتش، مستحکم و با دوام بودن، مقاوم بودن در برابر خوردگی و حشرات موذی، از مزایای کاغذ به دست آمده از سنگ در مقایسه با کاغذهای سلولزی، به شمار می‌رود.


Powered by Tetis PORTAL