21 بهمن 1395 19:23:41
سفر وزیر دادگستری به استان فارس/7
با حضور وزیر دادگستری: طرح های عمرانی و خدماتی در استان فارس بهره برداری شد

چندین پروژه عمرانی،‌خدماتی و فرهنگی روز پنجشنبه با حضور وزیر دادگستری، مسئولان و مردم استان فارس در مناطق مختلف این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، بهره‌برداری از 70 پروژه شهرداری شیراز همزمان با نهمین روز دهه فجر با حضور وزیر دادگستری و استاندار فارس در شیراز آغاز شد. برای اجرای این طرح ها ، 170 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است. تقاطع سه سطحی تخت‌جمشید یکی ازاین طرح ها بود.
همچنین با بهره برداری از چهار طرح اقامتی و گردشگری در این استان با حضور وزیر دادگستری و به مناسبت دهه فجر، 264 تخت و 103 اتاق به ظرفیت واحدهای اقامتی این استان افزوده شد.
در این آیین یک هتل آپارتمان و یک هتل 2 ستاره در شهر شیراز و یک هتل 2 ستاره و فاز دوم یک هتل آپارتمان در شیراز به بهره برداری رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: در مجموع میزان سرمایه گذاری مجریان طرح ها 224 میلیارد ریال و اعتبارات هزینه شده در این طرح ها به میزان 47 میلیارد ریال بوده است.
مصیب امیری گفت: با بهره برداری از این مراکز اقامتی- گردشگری در شیراز و جهرم زمینه اشتغال برای 110 نفر ایجاد شده است .
یک کشتارگاه صنعتی مرغ نیز بعدازظهر پنجشنبه با حضور وزیر دادگستری در شهرستان مرودشت به بهره برداری رسید.
** جهرم
افتتاح تغذیه مصنوعی و کنترل رسوب بندملاتی هرموج در روستای علویه از توابع بخش کردیان شهرستان جهرم با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 960میلیون ریال باحجم آبگیری 30هزار متر مکعب با هدف مهار نسبی اراضی، بهبود کمی و کیفی کشاورزی، افزایش ظرفیت مراتع و بهبود شرایط اقتصادی آبخیزداران. پروژه بهسازی و آسفالت معابر 35هزار متر مربع شهر قطب آباد با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال ، افتتاح ساختمان جدید دیجیتال مخابرات شهر قطب آباد با اعتباری افزون بر20میلیارد ریال با زیر بنای 284متر مربع افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین هشت کیلومتر از بزرگراه جهرم شیراز زیر بار ترافیک رفت. این محور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 36 میلیون تومان بهره ‌برداری شد.
در این محور 630هزار متر مکعب خاکبرداری و 129 هزارتن تناژ آسفالت اجرا شده است. 21 دستگاه پل در این محور احداث شده است و ابنیه فنی شامل دیوار حائل به طول 540 متر و به حجم 3600 مترمکعب از اقدامات انجام گرفته است. پیش از این 121 کیلومتر از بزرگراه جهرم شیراز زیر بار ترافیک رفته بود.
همچنین در مراسمی دیگر، پروژه گازرسانی به 11 روستا در بخش خفر با اعتباری بالغ بر 60میلیارد ریال افتتاح شد و همزمان ساختمان 6دهیاری در بخش خفر با اعتباری بالغ بر سه میلیاردو 600 میلیون ریال و پروژه بهسازی در شهر باب انار از توابع بخش خفر 15میلیاردریال، افتتاح تقاطع غیر هم سطح قطب آباد با اعتباری بالغ بر 17میلیارد ریال وهتل گردشگری با اعتباری بالغ بر 20میلیاردریال به بهره برداری رسید.
** شیراز
آیین بهره برداری از 2 هزار و 540 واحد مسکن مهر شهر جدید صدرا در غرب شیراز به مناسبت دهه فجر آغاز شد که در این آیین کلید 2 هزار و 540 واحد مسکن مهر شهر جدید صدرا به طور نمادین به برخی از مالکان اهدا شد.
شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.
کلنگ ساخت آموزشگاه 15 کلاسه خیرساز که در زمینی به مساحت یک هزار و 565 مترمربع ساخته خواهد شد در منطقه میانرود شیراز به زمین زده شد. این آموزشگاه و با زیربنای یک هزار و 880 مترمربع در چهار طبقه ساخته خواهد شد.
برای احداث این آموزشگاه اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال لازم است که همه این اعتبار را خانواده مرحومه حاجیه خانم رحمت سرمدی پذیرفته اند.
این آموزشگاه علاوه بر 15 کلاس درس دارای نمازخانه،آزمایشگاه، سالن رایانه، امور اداری و سرایداری خواهد بود و پیش بینی شده این آموزشگاه ظرف مدت یک سال ساخته شود و به بهره برداری برسد.
** شهرستان مرودشت
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، 2 مدرسه با اعتباری افزون بر 19 میلیارد ریال در شهرستان مرودشت افتتاح و کلنگ یک واحد آموزشی به زمین زده شد. یکی از این طرح های آموزشی، مدرسه 9 کلاسه استعدادهای درخشان است که در زمینی به مساحت یک هزار و 200 مترمربع با هزینه ای افزون بر 12 میلیارد ریال با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس فارس احداث شده است.
دیگر طرح آموزشی که به مناسبت دهه فجر به بهره برداری رسید، مدرسه 6 کلاسه خیرساز شهید سید کمال رضوی است که با مشارکت قاسم عمادی یکی از خیران مدرسه ساز شهرستان مرودشت در روستای راهنویه این شهرستان ساخته شده است.
این واحد آموزشی در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع با زیربنای 800 متر مربع و هزینه ای افزون بر هفت میلیارد ریال احداث شده است.
همچنین کلنگ مدرسه ای 10 کلاسه در روستای گرم آباد شهرستان مرودشت به زمین زده شد.
این واحد آموزشی در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع با مشارکت برادران عباسی از خیران این شهرستان ساخته خواهد شد.
** استهبان و خنج
طرح های عمرانی و رفاهی به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان های استهبان و خنج با حضور مردم و مسئولان به بهره برداری رسید.
آموزشگاه 6 کلاسه شرف واقع در روستای خانه کت استهبان در مراسمی با حضور پژوهش معاون سیاسی استاندار فارس به بهره برداری رسید.
این مدرسه با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد ریال ساخته شد.
ساختمان دهیاری روستای خانه کت نیز با صرف اعتبار 700 میلیون ریال افتتاح شد.
همچنین در این روز بخش آی سی یو و سی تی اسکن بیمارستان استهبان به بهره برداری رسید.
فرماندار استهبان ارزش ریالی اقدامات صورت گرفته در این بیمارستان را 30 میلیارد ریال عنوان کرد.
مرغداری 30 هزار قطعه ای شهر ایج نیز با اعتبار 12 میلیارد ریال افتتاح شد که می تواند چندین موقعیت جدید شغلی را فراهم کند.
همچنین 19 طرح عمرانی در خنج به بهره برداری رسید که شامل افتتاح محور خنج پل اسلام آباد و ١٨طرح عمرانی دیگر است.
این طرح ها شامل افتتاح بخش پایانی محور اصلی خنج - پل اسلام آباد در مسیر خنج فیروز آباد شیراز به طول 68 کیلومتر وعرض 11 متر و60 سانتیمتر و 15 کیلومتر روکش آسفالت در همین مسیر با هزینه ایی معادل هفت میلیارد تومان است.
باقری فرد مدیر کل راه وشهرسازی لارستان گفت: محور شرقی غربی فیروزآباد، قیر و کارزین،خنج ،لارستان ، بندرعباس از محورهای شریانی شهرستان های جنوبی فارس است که 170 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی این اداره کل قراردارد واز محورهای مواصلاتی پررفت وآمد است و 6 کیلومتر ازاین مسیر نیز چهار بانده شده است . مختارعباسی فرماندار شهرستان خنج گفت: افتتاح طرح آبرسانی به منطقه عشایری حمامی با اعتباری حدود ٨٥٠ میلیون تومان اعتبار دولتی از سد سلمان فارسی که با بهره برداری از آن دو شهرک عشایر نشین حمامی و شهرستان با 200 خانوار جمعیت از آب شیرین بهره مند شدند.
افتتاح همزمان 17 طرح عمرانی دیگر شامل آبرسانی ، برق رسانی ، را ه روستائی وعشایری طرح های مخابراتی ، کشاورزی ، بهداشت ودرمان ساماندهی گلزار شهدای روستاها می باشد که در مجموع معادل 10 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.
** سینی دوارلکوموتیودرراه آهن فارس به بهره برداری رسید
درهشتمین روزدهه فجر پروژه سینی دوار لکوموتیو در اداره کل راه آهن فارس به بهره برداری رسید.
ساخت سینی دوار لکوموتیو در سال 94 با اعتبار 15 میلیارد ریال آغاز شد.
این دستگاه با قطر 30متر قدرت حمل وزنی معادل 250 تن دارد و یکی از روش های جدیدی است که برای تغییرجبهه لکوموتیویاارسال آن به خطوط دیگراستفاده می شود ودرافزایش ضریب ایمنی،بهره وری لکوموتیوها و سرعت قطارها نیز موثر است.
** پروژه های عمرانی آباده و اقلید
به مناسبت دهه مبارک فجر، چند طرح و پروژه در آباده و اقلید در شمال فارس افتتاح شد.
این طرح ها شامل مخزن آب روستای فتح آباد آباده با ظرفیت 100 متر مکعب و تعویض شبکه آبرسانی با اعتباری بالغ بر 1600 میلیون ریال ، خانه پزشک روستای خسروشیرین به مساحت 220 مترمربع و اعتباری بالغ بر 2500 میلیون ریال ، محوطه سازی درمانگاه خسروشیرین با اعتبار 900 میلیون ریال ، زیرسازی و آسفالت خیابان 17 شهریور روستای خسروشیرین با 2500 متر مربع مساحت و اعتبار 1500 میلیون ریال و ساختمان دهیاری محمد آباد با 150 متر مربع مساحت و 800 میلیون ریال اعتبار افتتاح و به بهره برداری رسید.
بهره برداری از پروژه گاز رسانی به روستاهای بخش حسن آباد و روستای مورپهن دژکرد اقلید، انجام شد .
همچنین افتتاح کارخانه تولید اجرام نسوز با اعتبار بیش از یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان در شهرک صنعتی اقلید و بهره برداری از مجتمع صنعتی مرغ تخم گذار با اعتبار یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در دشت ظغر به انجام رسید.
دکتر اسماعیل اسکندری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اقلید اظهار کرد:در دهه گرامیداشت فجر، یک دستگاه آمبولانس بهره برداری شد.
اسکندری افزود : ارزش این آمبولانس 450 میلیون تومان است که از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان پرداخت شده است.
دکتر افروز فربد معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت اقلید در خصوص طرح های اجرا شده در بخش بهداشت و درمان شهرستان اقلید گفت : با نگاه ویژه و مثبت دولت در سرمایه گذاری در بخش بهداشت و سلامت ، امروز شاهد بهره برداری از طرح هایی شامل :افتتاح خانه بهداشت روستاهای نظام آباد ، بازبچه و بهره برداری از طرح بهسازی خانه بهداشت روستای علی آباد جمعا با اعتبار 186 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی فارس بودیم.
وی ادامه داد :تجهیز مرکز نظام آباد با دستگاههای پزشکی شامل :ساکشن ،فور ،DC Shocker ، به ارزش 40 میلیون تومان ، امروز انجام گرفت.
فربد افزود :افتتاح درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) در شهر اقلید، از جمله طرح هایی است که با اختصاص اعتبار از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی فارس به انجام رسید.
**نخستین نیروگاه خورشیدی گراش وارد شبکه شد
فرماندار شهرستان گراش گفت: بر اساس مصوبه وزیر نیرو مبنی بر اجرای طرح خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدید پذیر، نخستین نیروگاه خورشیدی این شهرستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد شبکه شد.
اصغر فرودی در آیینی که به همین منظور برگزار شد، افزود: غلامحسین و خلیل سپهر از سرمایه‌گذاران این بخش هستند و هزینه هر واحد نیروگاهی یک میلیارد و 400 میلیون ریال و در مجموع 2 میلیارد و 800 میلیون ریال است.
وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود هر یک از این نیروگاه‌ها سالانه 35 هزار کیلو وات ساعت برق تولید کند و درآمدی در حدود 280 میلیون ریال در سال داشته باشد.
** طرح های عمرانی شهرستان مُهر
همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مراسمی باحضور حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان فارس و مسئولان شهرستان مهر، ساختمان جدید اداره اوقاف این شهرستان افتتاح شد.
این ساختمان در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و با زیربنای 365متر مربع در 2 طبقه با اعتباری افزون بر 350میلیون تومان ساخته شده است.
بهره برداری و یا آغاز عملیات اجرایی 17 طرح در شهرستان مُهر از جمله افتتاح خانه کارگر شهرستان و بهره برداری از شبکه برق رسانی به شهرک جدید مُهر از دیگر بخش های این آیین بود.


Powered by Tetis PORTAL