8 آبان 1395 9:48:49
با حضور نماینده وزارت دادگستری برگزار شد:
اجلاس وزرای دادگستری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای
اجلاس وزرای دادگستری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با حضور مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت دادگستری به نیابت از وزیر دادگستری، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمدعلی مهران فر، مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت دادگستری که به عنوان نماینده وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت کرده بود انعقاد موافقتنامه های حقوقی و قضایی میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای را به عنوان یک ساز و کار مطمئن جهت ایجاد شبکه عدالت و راه کاری مطمئن برای حمایت حقوقی و قضایی از افراد و سرمایه ها و روابط تجاری در میان اعضا توصیف کرد.
وی با اشاره به بیش از 70 موافقتنامه حقوقی و قضائی امضا شده میان جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: از این تعداد در حدود 22موافقتنامه با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای منعقد گردیده است که به نوبه خود یک دستاورد بزرگ و نشانه اهتمام جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط با کشورهای عضو پیمان می باشد.
مهرانفر تاکید کرد: این روند نباید متوقف شده و می بایست کلیه موافقتنامه هایی که تاکنون منعقد نگردیده را به امضاء برسانیم.
وی همچنین پیشنهاد کرد که با توجه به تغییر و تحولات جهانی بهتر است که عرصه های جدید تر همکاری را ضرورت یابی و برای آنها ساز و کار موافقتنامه ای مناسب ایجاد کنیم که یکی از این موارد می تواند موافقتنامه در رابطه با استرداد اموال ناشی از فساد به عنوان یکی از انواع موافقتنامه های معاضدت قضائی در دنیا باشد.
همچنین در این دیدار نماینده وزارت دادگستری، برخی موضوعات دوجانبه را با اعضای پیمان همکاری شانگهای پیگیری کرد.


Powered by Tetis PORTAL