4 آذر 1394 20:0:3
سفر وزیر دادگستری به استان سمنان/
وزیر دادگستری در جمع مردم شهرستان گرمسار: دولت خواهان مدیریت کشور در فضای آرام است
وزیر دادگستری برجام را نتیجه وحدت، انسجام و آرامش مناسب در جامعه عنوان کرد و گفت: بگو مگوها و انتقادها در بخش های مختلف طبیعی است اما دولت بنای مدیریت کشور در فضای آرام را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، چهارشنبه شب در جمع مردم گرمسار و در مسجد جامع این شهرستان افزود: اکنون کشور بهترین شرایط را برای استقلال اقتصاد از درآمدهای نفتی را دارد.
وی گفت: دولت تدبیر و امید سعی دارد با دوری از کشمکش ها و تشنج ها، امور اقتصادی کشور را پیش ببرد.
وزیر دادگستری تصریح کرد: اقتصاد کشور شوخی نیست و نمی شود هر روز صبح با دستور، به اصلاح شاخصی پرداخت بلکه در بخش اقتصاد باید گام به گام حرکت کرد.
پورمحمدی تاکید کرد وظیفه داریم برای دفاع از اسلام اقتصاد کشور را تقویت کنیم و برای تثبیت نظام و انقلاب، صنعت را توسعه بدهیم.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با کنترل کردن فضا، تورم کشور را از 40 درصد در آغاز دولت تا 12 درصد در آبان ماه 94 کاهش داد.
پورمحمدی تاکید کرد دولت یازدهم سعی دارد جلوی گرانی ارز را بگیرد و گفت: در حوزه های مختلف تلاش دولت تدبیر و امید بر پرهیز از هر گونه کشمکش های سیاسی برای تقویت وحدت و انسجام ملی بوده است.
وی گفت: در دوره های گذشته دادن وعده هایی در سفرهای استانی که عملی شدنی نبود، باعث ناامیدی مردم شد.
وزیر دادگستری قول شیرین سازی و انتقال آب از دریای شمال با حجم زیاد به استان سمنان را یکی از همین وعده ها عنوان و خاطرنشان کرد: یک پیمانکار نیز در منطقه ای با خودروهای سنگین مشغول کار بود که بعدها گفت طرحی ندارم و به من گفته بودند با راه انداختن این خودروها، بگو می خواهیم فلان طرح را اجرا کنیم.
پورمحمدی افزود: باید برای طرح هایی مانند این انتقال، با همفکری و برنامه ریزی پیش رفت و در آغاز از آب موجود استفاده بهینه را انجام داد.
وی گفت: اصلی ترین دغدغه دولت در این برنامه اشتغالزایی به ویژه برای قشر دانش آموخته دانشگاهی است که طبق پیش بینی ها، در طول برنامه ششم توسعه، سالی یک میلیون دانش آموخته دانشگاهی وجود خواهد داشت.
وزیر دادگستری درباره مذاکرات هسته ای افزود: ایران اسلامی با هوشمندی و اقتدار مذاکرات را به نتیجه رساند.
وی ذات مذاکره را دادن و گرفتن امتیاز دانست و اضافه کرد: ایران اسلامی در مذاکرات به دنبال حفظ توان و دانش هسته ای خود بود که این امر محقق شد.
وی تذکرهای دایمی برخی افراد به رییس جمهوری آمریکا را درباره اینکه ایران در مذاکرات امتیاز بیشتری از قدرت های دنیا گرفته و به هدفش رسیده است، دستاورد ایران در این مذاکرات عنوان کرد.
پورمحمدی اضافه کرد: اقتدار ایران اسلامی تسخیر قلب ملت هاست و به ساخت بمب اتم نیاز ندارد.
وزیر دادگستری دولت تدبیر و امید تاکید کرد ایران اسلامی در درون کشور با زبان عطوفت با مردم صحبت می کند و با دنیا با زبان اقتدار و افزود: باید سیاست دنیا را بفهمیم و بشناسیم تا بتوانیم به هدف های خود برسیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مساله فساد با بیان اینکه باید با مردم صادقانه صحبت کنیم اظهار داشت: ما از فساد اداری رنج می‌بریم.
پورمحمدی افزود: در زمینه فساد پرونده جدیدی در دوره دولت یازدهم وجود ندارد و بیشتر پرونده‌های در حال بررسی، مربوط به گذشته است.
وی با اشاره به اینکه ما در گام اول در راستای مبارزه با فساد از بدنه بالایی دولت استفاده کردیم تصریح کرد: من به‌ عنوان وزیر دادگستری می‌گویم که دولت در کنترل فساد موفق بوده است.
پورمحمدی بابیان اینکه باید مبارزه با فساد را در بدنه‌های پایینی دولت گسترش دهیم گفت: دولت تمام هم‌ و غم خود را بر این گذاشته تا این کار را انجام دهد.
وی با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت تفکر و فرهنگ بسیجی ملت ایران را نشان می‌دهد اظهار داشت: مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان و ظالمان از واژه‌های فرهنگ بسیجی است.
وزیر دادگستری بابیان اینکه دشمنان، همواره با تحریم‌های خود به دنبال تضعیف موقعیت ما در منطقه بوده‌اند خاطرنشان کرد: همین نشست تولیدکنندگان گاز چند کشور که در روزهای گذشته در تهران برگزار شد، نشان‌دهنده عزت و افتخار و احترام ملت‌های دیگر به ملت غیور ایران است.
پورمحمدی تصریح کرد: در این نشست نیز تعداد زیادی تلفن تهدید و ترور داشتیم؛ اما دیدید که بحمدالله این اجلاس به‌خوبی برگزار شد و تمام ابرقدرت‌ها به عزت ملت ایران پی برده و با احترام به دیدار رهبری رفتند.
وی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در کشور و منطقه هر روز گسترش می‌یابد گفت: ما با همین فرهنگ مقاومت، مسائل هسته‌ای را حل و توان هسته‌ای خود را حفظ کرده‌ایم.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه اقتدار کشور ایران ناشی از بمب اتم نیست تصریح کرد: ما قلب ملت‌ها را با مهربانی تسخیر کرده‌ایم و در این مذاکرات نشان داده‌ایم که از دانش هسته‌ای عقب‌نشینی نمی‌کنیم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه اقتصاد اولویت و مسئله اصلی کشور است و فرهنگ بسیجی می‌تواند اقتصاد را توسعه دهد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی تنها راه درون‌گرا برای توسعه کشور است.


Powered by Tetis PORTAL