4 تير 1396 12:41:17
در حاشیه هشتمین اجلاس گروه بررسی اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد برگزار شد:
جلسه مشترک کشورمان با بوتان و تایلند و دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل
جمهوری اسلامی ایران و بوتان، بعنوان کشورهای بررسی کننده، در اجرای فصول دوم و پنجم کنوانسیون مبارزه با فساد، کشور تایلند را مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، جلسه مشترک کشورمان با کشورهای بوتان و تایلند و دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل برگزار شد.
این جلسه که در حاشیه هشتمین اجلاس گروه بررسی اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد و در مقرر سازمان ملل در حال برگزاری است، به منظور هماهنگی جهت انجام بررسی کشور تایلند در اجرای فصول دوم (پیشگیری) و پنجم (اعاده اموال ناشی از فساد) کنوانسیون مبارزه با فساد برگزار شده است.
دکتر مردعلی دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری و احمدی، رایزن اول حقوقی نمایندگی کشورمان در وین و اعضای هیات 6 نفره کشور تایلند و هیات کشور بوتان و همچنین کارشناس مسئول مرور دبیرخانه دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ضمن دیدار و گفتگو، با ابراز خوشحالی و قول همکاری متعهدانه بر اساس مقررات حاکم، نسبت به زمانبندی و تقسیم کار بررسی توافق کردند که بر این اساس مقرر شد کشورمان راهبری بررسی فصل دوم و کشور بوتان راهبری بررسی فصل پنجم را بر عهده داشته باشند.
گفتنی است با توجه به قرعه کشی انجام شده در این اجلاس، مقرر شد در سال دوم دور دوم بررسی کشورها، کشور تایلند توسط جمهوری اسلامی ایران و بوتان، بعنوان کشورهای بررسی کننده، در اجرای فصول دوم و پنجم کنوانسیون مبارزه با فساد مورد بررسی قرار گیرد.
بر اساس اعلام دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری، تاریخ رسمی شروع بررسی کشور تایلند از 14 تیرماه سال جاری خواهد بود و این مرجع موظف است بر اساس ساز و کار بررسی، نسبت به انجام تعهدات خود در این فرایند اقدام نماید.


Powered by Tetis PORTAL