1 آذر 1396 13:59:45
به منظور توسعه همکاری ها به امضا رسید؛
تفاهم نامه همکاری وزارت دادگستری با دانشگاه خوارزمی

معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به منظور توسعه همکاری ها و در راستای فراهم سازی بستر های علمی و اجرایی وزارت دادگستری با دانشگاه خوارزمی، تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، صبح امروز، تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت حقوق بشر و اموربین الملل وزارت دادگستری و دانشگاه خوارزمی با حضور محمود عباسی، معاون وزیردادگستری و محمد علی سبحان الهی رییس دانشگاه خوارزمی به امضاء رسید.
بر اساس این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین، موضوعاتی همچون بهره مند شدن از امکانات علمی، تجربی، پژوهشی،کارگاهی،کتابخانه ای، ارتباطات بین الملل، فضاهای فیزیکی و تحقیقاتی یکدیگر، همکاری در برگزاری همایش، سمینار، میزگرد،کارگاه آموزشی و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت، اخذ نظریات علمی و مشورتی اساتید و صاحب نظران در خصوص مباحث مورد نظر و انجام امور مطالعاتی و ارایه پروژه های علمی مشترک و دیگر فعالیت های اشاره شده در تفاهم نامه می باشد.
عباسی در این دیدار بر تقویت ارتباط نزدیک دستگاه های اجرایی کشور با مراجع علمی و دانشگاهی و اثرات مطلوبی که برای کشور درپی دارد تاکید کرد.
وی در ادامه ضمن پیشنهاد تاسیس انجمن های دانشجویی حقوق شهروندی و ایجاد رشته های حقوق بشر اسلامی در مقطع دکتری و حقوق شهروندی در مقطع کارشناسی ارشد از اقدامات موثر آن دانشگاه درتاسیس رشته های تحصیلی جدید وکار آمد تقدیرکرد.
سبحان الهی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد ارایه شده به برنامه ریزی برای اجرای هرچه بهتر تفاهم نامه اشاره کرد.
گفتنی است در این مراسم رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی، معاون پژوهشی دانشگاه، مدیر کل حقوق بشر و پیگیری حقوق شهروندی وزارت دادگستری و معاونت دفتر حقوق بشر نیز حضور داشتند.


Powered by Tetis PORTAL