16 ارديبهشت 1395 8:6:51
وزیر دادگستری:
نظر دولت برای پیوستن به کنوانسیون برن مثبت است
وزیر دادگستری در بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: نظر کلی برای پیوستن به کنوانسیون برن مثبت است، زیرا ویژگی‌های مثبت آن بالاست هرچند ملحق شدن به آن ملاحظاتی هم دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا،‌ مصطفی پورمحمدی روز پنجشنبه در دیدار از نمایشگاه کتاب تهران با تقدیر از تلاش‌های شهرداری تهران برای آماده سازی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب افزود: نصب بیلبوردهای نمایشگاه در نقاط مختلف شهر و تبلیغات گسترده در این حوزه موجب می‌شود مردم به سمت نمایشگاه سوق پیدا کنند.
وی درباره موضع ایران برای پیوستن به کنوانسیون برن عنوان کرد: نظر کلی ما برای پیوستن به این کنوانسیون مثبت است زیرا ویژگی‌های مثبت آن بالاست هرچند ملحق شدن به این کنوانسیون ملاحظاتی دارد و شامل برخی مسایل خاص است که باید در آنها حق تحفظ خود را روشن کنیم.
وزیر دادگستری یادآور شد: تاکنون در زمینه پیوستن به کنوانسیون برن احتیاط کرده ‌ایم،اکنون نیز با مثبت بودن برخی نظرات این موضوع در دست بررسی است و تلاش می‌کنیم با رعایت تحفظ‌ها این کار را دنبال کنیم.
وی با تاکید بر اینکه به کتابخوانی علاقه زیادی دارد، ادامه داد: به مطالعه کتاب‌های تخصصی حوزه‌های تفسیر، فقه و حقوق علاقه زیاد دارم و روزانه دو تا سه ساعت در این حوزه مطالعه می کنم البته اکنون نیز در حال مطالعه بازنشر کتاب نوع اندیشی دین و مساله زن هستم.


Powered by Tetis PORTAL