31 ارديبهشت 1394 10:49:7
سفر وزیر دادگستری به استان آذربایجان شرقی
وزیر دادگستری در مراسم کلنگ زنی طرح آبیاری تحت فشار شهرستان ملکان: دولت در حال دفاع از حیثیت ملت در صحنه های جهانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در مراسم کلنگ زنی طرح آبیاری تحت فشار شهرستان ملکان گفت: دولت خدمتگزار مردم و در حال دفاع از حیثیت ملت در صحنه های جهانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، وزیر دادگستری همچنین با تاکید بر اینکه جامعه ای که در آن مدیران و مردم احساس همدلی و محبت کنند جامعه ای موفق و سعادتمند است که به اهداف خود می رسد و دشمن نیز دست طمع به سمت آن دراز نخواهد کرد اظهار داشت: دولت خدمتگزار مردم در حال دفاع از حیثیت مردم در صحنه های جهانی است.

وی همپنین با اشاره به وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه در سالهای اخیر گفت: کشاورزی در اطراف دریاچه توسعه یافته که نکته مطلوبی است اما سبب بروز برخی مشکلات نیز شده است که باید با به کارگیری شیوه های نوین آبیاری به نجات دریاچه ارومیه کمک کنیم.

وزیر دادگستری همچنین از تامین صددرصدی بودجه این پروژه خبر داد و گفت: مراحل اجرای این پروژه از امروز شروع می شود.

لازم به ذکر است پروژه ساماندهی و اجرای آبیاری تحت فشار شهرستان ملکان که چهارصد و هفتاد هکتار از اراضی پایاب ملکان را تحت پوشش می گیرد، با میزان آب مورد نیاز سالانه 1/2 میلیون متر مکعب منجر به صرفه جویی سالانه 1/3 میلیون متر مکعب آب می شود.

بر اساس این گزارش وزیر دادگستری پس از کلنگ زنی این طرح، از مراحل تکمیل پروژه مصلی این شهرستان نیز بازدید و در جریان مراحل پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

Powered by Tetis PORTAL