26 فروردين 1395 23:6:28
وزیردادگستری اعلام کرد:
آمادگی وزارت دادگستری برای ایجاد بانک جامع خیرین کشور
وزیردادگستری گفت: این آمادگی را داریم که برای راه اندازی بانک جامع خیرین کشور با مجمع خیرین همکاری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، پنجشنبه شب در مجمع خیرین کشور با تاکید بر اینکه آرامش و سهولت اجتماعی در جامعه ایران به دلیل حضور خیرین در کشور است، گفت: اگر امروز در کشور شاهد امنیت و فضای خوب اجتماعی هستیم دلیل آن همکاری خوب خیرین با مسئولان کشور است.
پورمحمدی ادامه داد: می توان از خیرین به عنوان نمادهای جامعه اسلامی یاد کرد و امیدوار هستیم انسجام خیرین در سال های آینده بیشتر از قبل شود.
وزیر دادگستری با بیان اینکه اقدامات خیرین کشور نباید تنها به راه اندازی یک موسسه خیریه ختم شود، اظهار کرد: خیرین کشور صرفاً نسبت به راه اندازی یک موسسه اقدام نکنند، بلکه آن چیز که بیشتر از به راه انداختن یک بنا اهمیت دارد برنامه ریزی مناسب و صحیح برای هزینه های اجرایی مکان به تاسیس شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون موسسه های خیریه زیادی در سراسر کشور وجود دارند که به دلیل تعیین نشدن هزینه های اجرایی و جاری آنها شاهد تعطیلی آن مکان خیریه هستیم.
وزیر دادگستری تامین هزینه های جاری مراکز خیرساز ازجمله مدارس و مساجد را یک الزام دانست و اظهار داشت: خیرین باید در این بخش ورود پیدا کرده و تنها به دنبال به راه انداختن مکانی جدید و ثبت نام خود در آن مکان نباشند.
پورمحمدی خواستار تشکیل بانک جامع اطلاعات خیرین کشور شد و گفت: به دلیل افزایش هم افزایی خیرین باید بانک جامع اطلاعات خیرین راه اندازی شود.
وی با اعلام آمادگی مسئولان وزارت دادگستری به منظور به راه انداختن یک بانک جامع برای خیرین بیان کرد: درحال حاضر اگر اعتبارات خیرین به صورت هدایت شده صرف امور خیر نمی شود دلیل آن وجود نداشتن بانک جامع اطلاعاتی است و وزارت دادگستری آمادگی کامل خود را برای راه اندازی این امر مهم اعلام می نماید.


Powered by Tetis PORTAL