7 دي 1394 15:40:48
وزیر دادگستری:
امروز اصلی ترین نیاز جهان اسلام وحدت است
وزیر دادگستری گفت: امروز اصلی ترین و جدی ترین نیاز جهان اسلام برای نجات چه در عرصه داخلی و چه جهانی آن، وحدت اسلامی بوده و نسخه دیگری وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام(ص) در وزارت دادگستری برگزار شد، بر لزوم توجه به مساله وحدت در جهان اسلام تاکید کرد.
وزیر دادگستری با بیان اینکه وحدت بین مسلمین از دستورات اکید اسلام است گفت: حفظ وحدت برکات فراوانی به همراه دارد و اگر امروز این وحدت وجود داشت، شاهد چنین مشکلاتی نبودیم؛ اما متاسفانه نه تنها امروز از این اصل اساسی اسلام به دور هستیم، بلکه نسبتهای ناروایی نیز به اسلام داده می شود، که مصیبت بزرگی از این اختلافات بوجود آمده است و مفاهیم و آموزه های اسلامی به خطر افتاده است.
وی افت شدید قیمت جهانی نفت و وجود نا امنی ها را از جمله آُسیب های عدم وحدت در بین امت اسلامی دانست که منافع جهان اسلام را به خطر انداخته است و در این باره اظهار داشت: امروز اصلی ترین و جدی ترین نیاز جهان اسلام برای نجات، چه در عرصه داخلی و چه جهانی آن، وحدت اسلامی بوده و نسخه دیگری وجود ندارد.
پورمحمدی همچنین خاطرنشان کرد: امروز اگر جمهوری اسلامی بخواهد به اهدافش برسد، نیازمند انسجام و وحدت است و به هر دلیلی اگر وحدت امت اسلامی ایران مخدوش شود، به نظام اسلامی و  منافع ملی ضربه وارد می شود.

* عزتمندی امروز ما به دلیل حفظ وحدت است

وی با انتقاد از برخی جهت گیری ها، اتهام زنی ها و تحلیل های خلاف واقع و انتقادهای بی اساس گفت: مشخص نیست عده ای با چه مقاصدی و با چه منطقی، مطالب تفرقه انگیز را مطرح می کنند و باید بدانیم که عزت امروز ایران، اسلام و تشیع به وحدت، هماهنگی و انسجام ملی ما وابسته است.
وزیر دادگستری در خاتمه با اشاره به سالگرد حرکت مردم در نهم دی ماه گفت: در نهم دی ماه، اعتراض بزرگ ملت ما در مورد آن عده ای بود که خط تفرقه، نفوذ و نفاق را نشناختند و دراین روز ملت ما با بصیرت و آگاهی این را عنوان کرد که ما مدافع انقلاب و رهبری هستیم و از تفرقه، نفوذ و توطئه دشمنان و خط نفاق نفرت داریم و علت قوت نظام نیز همین است.


Powered by Tetis PORTAL