5 شهريور 1398 12:25:0
برگزاری جلسه شورای قضایی اردبیل؛
وزیر دادگستری: رضایتمندی مردم اصلی ترین ملاک خدمتگزاری است

وزیر دادگستری در جلسه شورای قضایی اردبیل گفت: کسب رضای خدا، جلب اعتماد و رضایتمندی مردم، مهم ترین و اصلی ترین ملاک خدمتگزاری است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری، در جلسه شورای قضایی اردبیل که پیش از ظهر امروز با حضور مقامات قضائی استان برگزار شد، با ابراز خرسندی از وضعیت موجود استان اردبیل گفت: خوشبختانه گزارش ها حاکی از آن است که هماهنگی، تعامل و همکاری خوبی مابین مجموعه های تشکیلات قضایی استان وجود دارد و اقدامات و عملکردها در راستای خدمت رسانی به مردم و تحقق سیاست های راهبردی نظام به خوبی در استان پیش می رود.
وی کسب رضای خدا، جلب اعتماد و رضایتمندی مردم را مهم ترین و اصلی ترین ملاک خدمتگزاری ذکر کرده و غفلت از یاد خدا را موجب سردرگمی و گمراهی بشر دانست.
وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به هجمه ها و توطئه های بی شمار دشمنان بر علیه نظام، یکی از راهکارهای مقابله با این توطئه ها را نزدیکی مسئولین به مردم عنوان نمود و گفت: برقرای دیدار چهره به چهره با مردم و استماع مسائل و مشکلات آنان موجب نزدیکی دلهای مردم به نظام شده و موجب شکست دشمنان می شود.
آوائی اعتماد مسئولین به یکدیگر و همکاران را از عوامل اصلی پیشرفت در امور ذکر کرد و گفت: هرچند عده ای محدود ممکن است از این اعتماد سوء استفاده کنند ولی نهایتا اعتماد به نیرو ها موجب اطمینان خاطر در انجام کار می شود و این یکی از مظاهر پیشرفت در امور است.
وی با اشاره به اینکه صدور رأی در محاکم قضایی مستلزم داشتن اطلاعات کافی، صبر و حوصله است به قضات توصیه نمود تا در حین عصبانیت قضاوت نکنند چرا که صدور رای در این حال موجب تضییع حقوق و صدور رأی ناعادلانه می شود.
وزیر دادگستری در پایان از اقدامات و عملکرد مسئولین دستگاه قضایی استان در برخورد با فساد در تمامی حوزه ها و حمایت از سرمایه گذاری مشروع و قانونی قدردانی کرد.


Powered by Tetis PORTAL