9 مهر 1394 15:56:32
وزیر دادگستری در جلسه شورا ی اداری استان گلستان:
امروز جایگاه جمهوری اسلامی ایران به برکت فرهنگ امامت و ولایت جایگاه برجسته‌ای است
وزیر دادگستری: امروز جایگاه جمهوری اسلامی ایران به برکت فرهنگ امامت و ولایت جایگاه برجسته‌ای است و در همه ملاقات‌های رئیس جمهور در نیویورک کسی حرفی از حقوق بشر و انرژی هسته‌ای نزد و همه به دنبال روابط دوجانبه یا قدرت تاثیرگذار ما در مقابله با تروریسم بودند، این پیام جمهوی اسلامی ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری از گرگان، حجت ‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری صبح امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان به جان باختن تعدادی از هموطنانمان در حادثه تلخ منا اشاره کرد و گفت: این روزها مصادف با حادثه منا و جان باختن اندوهناک زائران بیت الله الحرام است که بیش از 50 نفر کشته شدگان و مفقودین نیز از استان گلستان هستند.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه عده ای جاهلِ متعصب به نام اسلام و دفاع از اسلام و حرمین شریفین این اعمال را انجام می دهند اظهار داشت: اسلام دشمن نمی‌خواهد، همین عکس های منا را پخش کنند کافی است که در حال پخش شدن هم است.
وزیر دادگستری به عدم کمک رسانی و امداد به آسیب دیدگان و مصدومین حادثه منا به عنوان یک مراسم عبادی از سوی عوامل عربستانی و پیام و جذابیت این موضوع برای دشمن اشاره کرد و گفت: داعش که ادعای اسلام حقیقی را دارد به راحتی آدم می‌کشد و شیوه سردمداران مدعی اسلام در عربستان هم اینچنین است و این سرنوشت شومی است که به آن گرفتار شده ایم.
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی فلسفه امامت را پایه و تئوری جمهوری اسلامی ایران و ساختار کشورمان را بر این پایه برشمرد و با تاکید بر اهمیت تبیین و درک صحیح این موضوع اظهار داشت: همه ما چه اهل سنت و چه شیعیان تردیدی در صحت واقعه غدیر نداریم و کلمات پیامبر اسلام و وقوع حادثه به توا‌تر نقل شده است، اما توجیه و تفسیر این کلمات ممکن است روایات مختلفی داشته باشد، آنچه جزو مسلمات است این است که حادثه غدیر در حجه الوداع اتفاق افتاده است.
چیستی مختصات امیر در جامعه فعلی، اصل تغلب یا غالب شدن و اینکه هر که حاکم شد مسئولیت امت بر عهده او است از دیگر مواردی بود که وزیر دادگستری به آن اشاره کرد و در ادامه افزود: امیر باید با تقوا و بر اساس دستور خدا عمل کند، اما سوال اینجاست که چرا حاکمان نالایق بر امت اسلام حاکمیت دارند، دلیل آن است که فهم دینی درستی از رهبری و مدیریت اسلام وجود ندارد و این موضوع را نمی‌توانیم کتمان کنیم.
پورمحمدی رهبری در امت اسلامی را یک اصل اساسی و مبنایی دانست که هر کسی حق ندارد با هر ویژگی و دیدگاهی برای آن پیش آید و به همین خاطر است که وضعیت فعلی جهان اسلام روی می‌دهد.
وی با اشاره به حوادث یمن، عراق و حادثه منا آن را نتیجه رهبری در جوامع اسلامی با هر تفکر و دیدگاهی دانست و گفت: متاسفانه نتیجه این وضعیت ناگوار است که در آن گرفتار شدیم و حاصل آن آتش افروزی در یمن، عراق و سوریه است اما این وضعیت همینطور نمی‌ماند و ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران همانطور که با قدرت پرچم اسلام را به دوش کشیدند، با متانت هم اجازه نمی‌دهند به همین شکل باقی بماند.
وزیر دادگستری گفت: سخنان دیروز مقام معظم رهبری پیام رسانی به امت اسلامی و اقتدار امت اسلامی است و رئیس جمهور نیز با قدرت پیام خود را با بیانی رسا ابراز کرد، دفاع از ملت، دفاع از مردم منطقه و دفاع از منافع منطقه با منطق درست است.
وی با ذکر این نکته که می‌خواستند ما را متهم به آشوب طلبی کنند، اما دولت با همت این اهرم و ابزار تحریف و فشار را گرفت و توفیق هم پیدا کرد افزود: امروز جایگاه جمهوری اسلامی ایران به برکت فرهنگ امامت و ولایت جایگاه برجسته‌ای است و در همه ملاقات‌های رئیس جمهور در نیویورک کسی حرفی از حقوق بشر و انرژی هسته‌ای نزد و همه به دنبال روابط دوجانبه یا قدرت تاثیرگذار ما در مقابله با تروریسم بودند، این پیام جمهوی اسلامی ایران است.
وزیردادگستری اظهار داشت: فکر می‌کردند ما با توافق هسته‌ای ممکن است در جاهایی کوتاه بیائیم که رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محکمترین صحبت‌های خود را داشتند، ما سعی می‌کنیم ادبیات و منطق خود را درست کنیم و از راه‌های مقبول وارد شویم، در سایه ولایت و امامت جایگاه ما جایگاهی ممتاز و برجسته است و باید تقویت شود.
وی افزود: این راه با سختی به اینجا رسیده است و اکنون در ممتاز‌ترین و برجسته‌ترین نقاط تاریخی خود ایستاده‌ایم، در بعد داخلی و بین المللی رسالت سنگینی داریم و همه را باید خوب تبیین کنیم، دشمن دست از دشمنی بر نمی‌دارد و هر کسی در جای خود باید مراقب باشد و همه باید به هم کمک کنیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی با تاکید بر هزینه بر نبودن دوستانمان و لزوم ‌توجه به آنان، حریم امنیتی کشور را مرزهای تمدنی و فرهنگی و نه مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و گفت: در داخل نیز وظیفه ما بهبود وضع معاش مردم و اداره کشور است، با این لشکر بزرگ مدیران نباید این‌همه مشکل بر سر راه مردم باشد، گاهی برخی از کارمندان فکر می‌کنند اگر پرونده مردم چندبار بیاید و برود قوی‌تر می‌شوند اما اینطور نیست.
وزیردادگستری اظهار داشت: باور ما تفویض مسئولیت‌ها باید به استان‌هاست، قابلیت واگذاری نیمی از مدیریت دستگاه‌های اداری به مدیریت شهری، شهرداری و شورای شهر وجود دارد که رقیب جدی برای استان‌ها هستند اما فضا باید مهیا شود.
وی افزود: رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی در کشور جزو سیاست‌های رهبری است اما امسال با مشکلات اقتصادی و مالی زیادی مواجه هستیم و همین رشد هم سخت است.
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی با اشاره به افزایش زمینه سرمایه گذاری و لزوم استفاده مناسب از این فرصت‌ها اظهار داشت: هر زمان خواستیم پیگیر سرمایه گذاری باشیم خودمان مانع شده و سنگ اندازی کردیم، اگر بخواهیم کشور تکان بخورد باید بخش دولتی تکان بخورد و اقتصاد مقاومتی به معنی کنار گذاشتن اقتصاد دولتی است.

Powered by Tetis PORTAL