31 ارديبهشت 1394 23:36:6
سفر وزیر دادگستری به استان آذربایجان شرقی
وزیر دادگستری در جلسه شورای اداری شهرستان بناب: خروجی مذاکرات، گشایش برای ملت و عزت و اقتدار است
وزیر دادگستری گفت: غربی ها تمام توان خود را برای وارد کردن فشار به ایران به کار گرفته اند اما ما می گوییم که با تحریم نتوانستند اراده ما را بشکنند و موفق نشدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در جلسه شورای اداری شهرستان بناب گفت: کارگزاران باید بدانند که توفیق خدمت، توفیق بزرگی است که خداوند نصیب ما کرده است.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه ما به دنبال احقاق حق و دفاع از مظلوم و اجرای عدالت هستیم، جمهوری اسلامی ایران را مدافع مظلوم و تنها بلندگویی دانست که از حق و واقعیت سخن می گوید.

وی با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف والای انسانی در جمهوری اسلامی محقق شده است اظهار داشت: کشور ما تنها یک درصد از خاک جهان و یک درصد از جمعیت جهان را داراست اما با این وجود قدرت تاثیرگذاری ما بسیار بیشتر از این نسبت هاست.

وزیر دادگستری با اشاره به هفده ماه مذاکرات شش کشور بزرگ دنیا به همراه سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورمان، گفت: قدرت های بزرگ با همه قدرت و شوکت خود به دنبال رایزنی و مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی مردم سالاری در ایران را جزو بهترین مردم سالاریها برشمرد و با اشاره به اینکه حرف حساب ما از هر پول و زور و لشکری قدرتمند تر است، گفت: ملتهای جهان نیز حق طلبند و جذب پیامهای صادقانه می شوند و همین موضوع ترس دشمنان را بر می انگیزد.

وزیر دادگستری گفت: غربی ها تمام توان خود را برای وارد کردن فشار به ایران به کار گرفته اند اما ما می گوییم که با تحریم نتوانستند اراده ما را بشکنند و موفق نشدند، مذاکرات بسیار پیچیده است و فراز و فرود زیادی دارد اما خروجی این مذاکرات برای ما، گشایش برای مردم و عزت و اقتدار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تحریم باید شکسته شود چرا که ظالمانه است و جلوی رشد و توسعه را می گیرد در چنین شرایطی مسئولیت ما بیشتر است، باید نوع نگاهمان را عوض کنیم و نگرش اداری قدیمی را کنار بگذاریم، مدیریت ما از نوع رانتی و هزینه ای است در حالی که باید مدیریت خلاقیت و ابتکار باشد.

وی دولت را مصمم به تغییر نگاه مدیران و تغییر رویکرد دانست و گفت: کشور نیازمند تحول بزرگی در حوزه های اقتصادی و اداری است و این تحول نمی تواند از بالا صورت گیرد بلکه باید به صورت گام به گام و به آرامی پیش رود، متاسفانه بسیاری از تصمیمات ما اجرا نمی شود و نظام اداری باید در این جهت کمک کند.

وزیر دادگستری به اهمیت درست هزینه کردن امکانات اشاره کرد و گفت: هزینه های اداری بسیار سنگین بوده و ما نمی توانیم این روال را ادامه دهیم، این نظام اداری پر خرج مناسب وضعیت کشور و نظام نمی باشد و بایستی واقعیت اداری را صادقانه طرح کنیم و تجارب را جدی بگیریم و با صداقت عمل کنیم.

Powered by Tetis PORTAL