17 ارديبهشت 1396 14:37:50
وزیر دادگستری:
ایران رتبه اول شتاب علمی دنیا را کسب کرد

وزیر دادگستری گفت: به برکت ظرفیت و تلاش مضاعف جوانان ایران اسلامی، شاهد کسب رتبه اول شتاب علمی دنیا در سال گذشته میلادی توسط کشورمان بودیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی شامگاه شنبه در جشن روز جوان در یزد افزود: علاوه بر اینکه سطح دنیا با همت و غیرت جوانان شاهد موفقیت های زیادی هستیم، در سطح جهان اسلام هم دستاوردهای بزرگی نصیب ملت و جوانان دلاور ما شده است.
وی ادامه داد: در چهار سال گذشته به خاطر فعالیت های جوانان فداکار و مومن ایران اسلامی با عزت و اقتدار رتبه علمی اول را در جهان اسلام به خود اختصاص داده و همچنین 14 دانشگاه ایران جزو دانشگاه‌های برتر جهان شناخته شده است.
وزیر دادگستری به فعالیت های علمی کشور با حضور دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: هم اکنون هشت هزار و 900 انجمن علمی دانشجویی در مراکز مختلف دانشگاهی کشور فعالیت جدی دارند.
پورمحمدی خاطر نشان کرد: علاوه بر انجمن های علمی، با حضور دانشجویان فعال و فداکار دارای پنج هزار و 600 نشریه در سطح دانشگاه های مختلف کشور هستیم .
وزیر دادگستری گفت: کشور ما در سطح دنیا و منطقه، یک کشور جوان محسوب می شود و هم اکنون 23 میلیون نفر از جمعیت ما زیر 18 سال و 45 میلیون نفر زیر 35 سال هستند و باید از این ظرفیت استفاده کرد.
پورمحمدی گفت: تعداد مقالات منتشر شده در کشور دارای رشد 20 درصدی است و همچنین در مجموعه نشریات مختلف دانشگاهی نیز از 30 هزار و 945 مقاله به 41 هزار و 711 مقاله در سال 2016 دست یافته ایم.
وی افزود: هم اکنون 964 شرکت دانش بنیان در کشور و پارک های فناوری به ثبت رسیده است در حالی که در چهار سال پیش فقط 11 شرکت دانش بنیان وجود داشت.
وزیر دادگستری گفت: نظام ما به جوانان خود اعتماد دارد و هم اکنون قوی‌ترین شرکت‌های پردرآمد کشور که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و در آمدهای بسیار زیادی هم دارند با مشارکت جوانان است.
پورمحمدی به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: ملت ایران و جوانان با قدرت و عزت و حضور در پای صندوق های اخذ رای اقتدار و هوشیاری خود را نشان می دهند.
مراسم بزرگداشت روز جوان با حضور استاندار یزد، مدیران و جوانان در سالن شهید صدوقی (ره) و همراه با برنامه های مختلف فرهنگی و هنری برگزار شد.


Powered by Tetis PORTAL