22 بهمن 1395 22:2:15
سفر وزیر دادگستری به استان فارس/9
وزیر دادگستری در راهپیمایی 22 بهمن شیراز: حرکت آزادی‌خواهانه ما تا کنار کاخ سفید پیش رفته است

وزیر دادگستری با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن شیراز گفت: ما با چهره واقعی و عریان دشمنان و استکبارجهانی مواجه هستیم و این همه، از محبت و لطف خداوند و تحقق همان وعده اجر عظیم است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری که به استان فارس سفر کرده بود، در جمع راهپیمایان 22 بهمن شیراز گفت: بعد از 40 سال دشمنان نظام اسلامی و اسلام، چهره واقعی خود را نشان داده‌اند و اکنون جامعه جهانی بهتر از گذشته ما را می پذیرد، زیرا تا دیروز دشمن می گفت از طرف جامعه جهانی سخن می‌گوید.
وزیر دادگستری با متفاوت دانستن روز 22 بهمن امسال با سالهای گذشته، اظهار داشت: ما با چهره واقعی و عریان دشمنان و استکبارجهانی مواجه هستیم و این همه، از محبت و لطف خداوند و تحقق همان وعده اجر عظیم است. تا بحال آمریکا با چهره حقوق بشری و دموکرات و رشد یافته و ... سخن می‌گفت و حالا لباس‌های ظاهری و آن دستکش‌های مخملی کنار رفته و چهره واقعی دشمنان هویدا شده است.

امتداد حرکت آزادی خواهانه ما تا کاخ سفید
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با تصریح بر این‌ که امروز مستکبر و طاغوت مشخص شده است، این موضوع را موجب تقویت جایگاه جهانی کشورمان برشمرد و گفت: تا دیروز می‌گفتند آنان پرچم آمریکا را آتش می‌زنند اما امروز دادگاه آمریکا می‌گوید آتش زدن پرچم زبان اعتراض است نه بی‌احترامی به آمریکا؛ امروز پرچم آمریکا را داخل آمریکا آتش می‌زنند و حرکت آزادی‌خواهانه ما تا کنار کاخ سفید هم پیش رفته است.
وزیر دادگستری با بیان این‌که سردمداران جدید کاخ سفید شایسته هیچ تعبیری نیستند جز «بل هم اضل» گفت: اجر عظیم فقط وعده‌ای مربوط به قیامت نیست، بلکه هم در این دنیا محقق می شود و هم در آخرت، آنچه امروز شاهد هستیم تحقق همان وعده الهی برای ملت ایران است.
وی گفت: این آقایی که امروز رئیس جمهور آمریکا شده می‌گوید ما در خاورمیانه 6 هزار میلیارد دلار خرج کرده ایم و این منطقه را تحویل ایران داده ایم؛ دشمن ما کشته داده، پول خرج کرده، آبرو گذاشته، تسلیحات تامین کرده برای جمهوری اسلامی ایران.

حرکت های دشمنان عامل تقویت جمهوری اسلامی
وزیر دادگستری با بیان این ‌که اسرائیل بعد از چند دهه سلطه بر منطقه، امروز در برابر جمهوری اسلامی و حزب الله، زمین گیر شده است، گفت: 6 سال تمام تجهیزات و امکانات و توان‌شان را به میدان آوردند اما موفق نشدند. شکل گیری داعش به سادگی اتفاق نیفتاده و این گروه امروز از 60 کشور جهان نیرو دارد.
حجت الاسلام پورمحمدی به وجود اسنادی دقیق مبنی بر نقش آمریکا، اسرائیل، عربستان و بسیاری از کشورها در ایجاد و تقویت و حمایت از داعش خبر داد و گفت: این جنگ احزابِ روزگار ما است ولی خداوند منان به ما لطف کرده و امروز جمهوری اسلامی ایران است که در منطقه حساس شامات، فلسطین و غرب آسیا حکمش نافذ و فرمانش حاکم شده است.
وی حرکت های دشمنان و اقدامات آنان را عامل بزرگ شدن جمهوری اسلامی و قدرت مند شدن این نظام الهی دانست و گفت: امروز دشمنان مبلغ و بلندگوی ما شده‌اند؛ یک نشریه آمریکایی در تحلیل خود، ایران را قدرت هفتم جهان اعلام کرده و این موضوع را در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و نظامی دانسته است؛ این همه در تحریم ها و فشارها کسب شد و نشان از تحقق اجر عظیم دارد.

بهبود و ارتقای شاخص های تولید در کشور
وی همچنین به جایگاه ایران در عرصه‌های مختلف اشاره و کرد و افزود: سه سال قبل میزان تولیدات بخش کشاورزی ایران 97 میلیون تن بود اما امسال این عدد به 118 میلیون تن رسیده است؛ حال آنکه با مشکلات بسیاری در زمینه خشکسالی، اشتغال و تحریم ها مواجه بوده‌ایم.
وزیر دادگستری با بیان این‌که ایران در تولید مرغ با عدد سه میلیون تن در سال، در رتبه هفتم جهان جای دارد، گفت: امروز برای تداوم تولید مرغ در کشور باید به صادرات این محصول بیندیشیم؛ در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در دنیا اول و در تولید 10 محصول سر درختی در رتبه اول تا هفتم دنیا هستیم.
وزیر دادگستری بر لزوم قدرشناسی از این موقعیت و ضرورت تلاش برای ارتقاء شاخص ها تاکید کرد و گفت: براساس اعلام بانک جهانی ایران از نظر ذخایر ارزی در جایگاه هفدهم، از نظر وضعیت اقتصادی هجدهم، از نظر صنعت هوا فضا یازدهم، در دانش هسته ای چهاردهم و در تولید خودرو و لوازم یدکی در جایگاه هجدهم جهان است.

ایجاد سالانه 700 هزار شغل

حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به رشد جمعیتی کشور در دهه هفتاد و به تبع آن، ورود سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر به بازار کار ایران گفت: طی دو سال اخیر هر سال 700 هزار شغل ایجاد شده و کشورمان در ایجاد اشتغال در رتبه 5 جهان است اما سالانه 500 هزار نفر بر جمعیت بیکاران اضافه می شود؛ جهان می فهمد که ایجاد 700 هزار شغل چه معنایی دارد و همین یعنی قدرت اقتصادی ایران.
وزیر دادگستری گفت: علی رغم همه کمبودها و گرفتاری ها، ملت قهرمان و قاطع و بصیر ایران اسلامی همراه و پشتیبان این نظام بوده اند و عزت و قدرت این ملت از دهه های گذشته بسیار بیشتر شده است و همه اینها ابتدا لطف خداوند و بعد به برکت ایستادگی ملت، خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و... می باشد.


Powered by Tetis PORTAL