29 آذر 1394 14:40:36
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
بانک جامع اطلاعات کودکان آماده بهره برداری است
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: این آمادگی وجود دارد تا هر نهاد و سازمانی که نیاز به اطلاعات در زمینه کودکان داشته باشد، این اطلاعات با دقت و سرعت در اختیار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران، در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی این مرجع ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع)، با اعلام این مطلب که پیگیری امور کودکان بازمانده از تحصیل از محوری ترین مسایل در حوزه آموزش کودکان است، گفت: آماری از این موضوع تهیه شده و در اختیار وزات خانه های آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته و در این راستا به دنبال طرحی اجرایی برای آموزش بازماندگان هستیم.
الوندی با اشاره به شعار سال مرجع در رابطه با آموزش کودکان، اظهار داشت: آموزش کودکان همواره به عنوان سرخط فعالیتهای این مرجع مطرح بوده و تکمیل و پیگری بانک اطلاعت کودکان نیز از مهمترین اقدامات اخیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک بوده است.
وی از نهایی شدن بانک جامع اطلاعاتی کودکان خبر داد و افزود: این آمادگی وجود دارد تا هر نهاد و سازمانی که نیاز به اطلاعات در زمینه کودکان داشته باشد، این اطلاعات با دقت و سرعت در اختیار قرار گیرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین گفت: آخرین ویرایش های مربوط به سند ملی حقوق کودک انجام شده و این سند آماده ارایه به مراجع تصویب کننده می باشد.
الوندی در خاتمه به تعیین هیات اعزامی برای حضور در جلسه کمیته حقوق کودک که به زودی برگزار می شود اشاره کرد و از آمادگی این هیات برای دفاع از گزارش ارسالی جمهوری اسلامی ایران به این کمیته خبر داد.
بر اساس این گزارش پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست وزیر دادگستری و با حضور نمایندگان وزارتخانه ها، دستگاههای دولتی و نیز برخی نهادهای مدنی در وزارت دادگستری تشکیل شد.


Powered by Tetis PORTAL