3 تير 1393 16:8:8
وزير دادگستري در جمع خبرنگاران خبرداد:
افزايش تعداد گشت‌هاي تعزيراتي در ماه مبارك رمضان
وزير دادگستري گفت: وزارت دادگستري در نظر دارد تعداد گشت‌هاي تعزيراتي را در ماه مبارك رمضان به چند برابر افزايش دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين "مصطفي پورمحمدي" وزير دادگستري در حاشيه نشست تخصصي نقش رهبران ديني در پيشگيري از خشونت عليه كودكان در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت تاسيس بانك جامع اطلاعاتي در خصوص كودكان گفت: طراحي بانك اطلاعاتي يكي از اصلي ترين نيازهاي ما در خصوص حمايت از كودكان است و ما از سال 92 كه احساس كرديم اطلاعاتمان پيرامون وضع كودكان ناقص است تمهيداتي رابراي تاسيس بانك اطلاعاتي اتخاذ كرديم.

 

وي ادامه داد: اگر زير ساخت‌ها سامانه‌ها و پايگاه‌هاي اطلاعاتي لازم فعال شوند تا پايان امسال بانك اطلاعاتي جامع ما در خصوص حمايت از حقوق كودكان راه اندازي خواهد شد.

 

وزيردادگستري در پاسخ به سوال خبرنگاري پيرامون تدابير وزارت متبوع خود براي ساماندهي گشت‌هاي تعزيراتي در آستانه ماه مبارك رمضان جهت مقابله با گران فروشي اظهار داشت: گران فروشي شايد در تخلفات مالي و اقتصادي سهم بزرگي نداشته باشد اما بدون شك آزاردهندگي اجتماعي بالايي دارد بنابراين وزارت دادگستري در نظر دارد تعداد گشت‌هاي تعزيراتي را در ماه مبارك رمضان به چند برابر افزايش دهد.

 

وي ادامه داد: گشت‌هاي تعزيراتي ما در ماه مبارك رمضان علاوه بر توجه به مقوله قيمت‌ها به بحث بهداشت مواد غذايي عرضه شده نيز توجه مي‌كنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي در ادامه در پاسخ به سوالي پيرامون امكان ورود بانوان به استاديوم‌هاي ورزشي گفت: ما به عنوان يك حكومت ديني موظف به رعايت ارزش‌ها و قواعد ديني هستيم و بايد در نظر داشت كه حضور بانوان در برخي اماكن ورزشي به تشديد ناامني فرهنگي مي‌انجامد و اين امر يك عارضه فرهنگي محسوب مي‌شود.

 

وزير دادگستري در پايان خاطرنشان كرد: در برخي از محيط‌هاي ورزشي شرايط حضور بانوان فراهم است و تا آنجايي كه عارضه فرهنگي و ديني به دنبال نداشته باشد ما از حضور بانوان در محيط‌هاي ورزشي استقبال مي‌كنيم و آمادگي استفاده از تحليل‌ها و نظرات ديگران پيرامون اين مسئله را داريم.


Powered by Tetis PORTAL