9 اسفند 1395 14:41:6
هیات وزیران تصویب کرد:
صدور کارت حمایت تحصیلی برای افراد فاقد مدارک هویتی
هیات وزیران، صدور کارت حمایت تحصیلی برای افراد فاقد مدارک هویتی را به تصویب رساند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در نامه ای، مصوبه هیات وزیران در خصوص صدور کارت حمایت تحصیلی برای افراد فاقد مدارک هویتی را برای اجرا ابلاغ کرد.
بر این اساس، هیأت دولت با هدف توسعه عدالت اجتماعی و آموزشی و پیشگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی، با صدور کارت حمایت تحصیلی برای ثبت‌نام و تحصیل افراد لازم‌التعلیم که فاقد مدارک هویتی لازم هستند، موافقت کرد.
گفتنی است هیئت وزیران صدور این کارت را در جلسه 27/11/1395 به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی تصویب کرد که متن آن نیز به شرح زیر است:

۱-وزارت کشور (فرمانداری ها )موظف است با همکاری وزارت آموزش و پرورش به منظور پوشش کامل تحصیلی افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی لازم که از نظر سنی امکان ثبت نام و تحصیل در نظام آموزش رسمی کشور را دارند کارت شناسایی ویژه ای با عنوان "کارت حمایت تحصیلی" صادر نماید تا امکان ثبت نام و تحصیل افراد ذی نفع در مدارس کلیه دوره های تحصیلی داخل کشور فراهم شود.
۲-وزارت کشور با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل صدور کارت حمایت تحصیلی را به فرمانداری ها ابلاغ می کند.
۳-سازمان ثبت احوال کشور مکلف است با زمان بندی مشخص، اقدامات قانونی لازم برای صدور شناسنامه این افراد را انجام دهد.
۴-اتباع خارجی مشمول آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی ، موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۸۹۷/ ت ۵۲۱۶۳ ه مورخ ۱۳۹۵/۲/۸ خواهند بود.
معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را به وزارتخانه های کشور و آموزش وپرورش ابلاغ کرده است.


Powered by Tetis PORTAL