20 بهمن 1395 21:24:33
سفر وزیر دادگستری به استان فارس/3
وزیر دادگستری: انقلاب اسلامی در مسیر اهدافش موفق عمل کرده است

وزیر دادگستری در شورای اداری کازرون گفت: امروز جبهه استکبار به خشم آمده چون انقلاب در هدف کانونی خود که مبارزه با جریان استکبار است، خوب عمل کرده که مرهون حضور همیشگی مردم بوده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون اظهار داشت:‌ حساسیتی که رئیس جمهوری فعلی و روسای جمهور گذشته آمریکا در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران دارند، حاکی از آن است که دستاوردهای انقلاب از ابتدای پیروزی چشمگیر بوده است.
وی ادامه داد:‌ این موضوع نشان می دهد که انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگ و عظیمی داشته و در مسیر مبارزه با جریان استکبار گام های خوبی برداشته است و جبهه استکبار از این دستاوردها به خشم آمده است.
وزیر دادگستری گفت: ‌اگر امروز دوستان ایران اسلامی همچنان به دوستی خود با ملت ایران وفادار هستند و دشمنان به دشمنی خود می افزایند، معلوم می شود که انقلاب راه خود را به خوبی و با استحکام طی کرده است.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: امروز جبهه استکبار به خشم آمده چون انقلاب در هدف کانونی خود که مبارزه با جریان استکبار است، خوب عمل کرده که مرهون حضور همیشگی مردم بوده است.
وی افزود: ‌اگر انقلاب از اهداف خود منحرف و از اهداف خود دور شده و دستاوردهای آن کم بود، نه دوستان به آن دل می بستند و نه نیاز بود دشمنان این میزان کینه ورزی و خصومت داشته باشند.

** انقلاب اسلامی، زندگی مردم و جایگاه کشور در داخل و خارج کشور را ارتقا داده است

پورمحمدی گفت:‌ امروز مردم ایران به آینده کشور امیدوار هستند چرا که دریافته اند که انقلاب اسلامی، زندگی مردم و جایگاه کشور در داخل و خارج کشور را ارتقا داده است.
وی افزود: ‌امروز انتظارات مردم از خادمان خود زیاد است و باید توجه داشت که انتظارات از کسی است که توانایی دارد و می تواند پاسخگو باشد.
وزیر دادگستری اظهار کرد: امروز مشکلات زیادی فراروی کشور است اما در همین حال، اقدام های صورت گرفته در شرایط تحریم و فشارهای خارجی گسترده بوده است.
پورمحمدی در ادامه با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم گفت:‌ مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که کارهایی که می شود به مردم گفته شود تا امیدواری آنها تقویت شود.
وی با اشاره به محدودیت منابع دولتی گفت:‌ در صورت فعال شدن منابع،‌ استعدادها، نوآوری وخلاقیت های مردمی، شاهد شتاب بخشی بیشتر به توسعه کشور خواهیم بود.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی شهرستان کازرون گفت: کازرون در دوران پیش از انقلاب و پس از انقلاب دارای تاریخی پررنگ بوده و شهدای بسیاری را در راه کشور تقدیم اسلام کرده است.
پور محمدی افزود: مردم ولایتمدار کازرون در همه دوران ها به خوبی دین خود را به نظام و انقلاب اسلامی نشان داده و این را می توان از تقدیم هزار و صد شهید این شهرستان متوجه شد.
وی خاطر نشان کرد: با فعال سازی ظرفیت های این شهرستان در مسیر تولید ثروت و بهره گیری از مشارکت های مردمی می توان شاهد تحول این شهرستان در آینده بود.

** اشتغالزایی از خانه ها و کارگاه های کوچک بسیار ارزشمند است

وی اظهار کرد:‌ اگر از خانه ها و کارگاه های کوچک شغل و درآمد ایجاد شود بسیار ارزشمند است، اشتغالزایی به کارخانه و بزرگی واحد تولیدی نیست، بلکه میزان اشتغال ایجاد شده مهم است.
پورمحمدی در ادامه گفت: ‌استاندار فارس فردی کاری و جدی است و با انگیزه کارها را دنبال می کند و همه مدیران استان و شهرستان باید برای ارتقای شاخص های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان کازرون برنامه ریزی و در این مسیر حرکت کنند.
وی ادامه داد:‌ مجموعه دولت بر این باور است که ظرفیت ها وتوانمندی های فارس زیاد است و شاخص ها نیز فضای مثبتی از استان فارس را نشان می دهد.
همچنین استاندار فارس پیش از سخنان وزیر دادگستری، در خصوص پروژه های بهره برداری شده و آماده بهره برداری در دهه مبارک فجر نیز گفت: در مجموع در دهه فجر امسال یک هزار و 537 طرح با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 382 میلیارد تومان در استان بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: تمام این پروژه ها به طور کامل اجرا شده و شروع فعالیت آنها بلافاصله پس از بهره برداری از آنها بود.
افشانی، در خصوص خدمات ارائه شده از سوی دولت تدبیر و امید در استان فارس نیز گفت: از سال 1344 تا سال 1392 در فارس 604 روستا گازرسانی شدند و این در حالی است که در سه و نیم سال فعالیت دولت تدبیر و امید 743 روستا گازرسانی شد که این یعنی 140 روستا بیش از 50 سال گذشته گازرسانی شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این 25 شهر و بیش از یک هزار واحد تولیدی در همین سه و نیم سال گازرسانی شد و این هم در شرایطی که وضعیت مالی مطلوب نیست.

** کمبود آب از عمده ترین مشکلات استان است

استاندار فارس، یکی از مهمترین مشکلات استان فارس را مساله آب دانست و افزود: در تیرماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی مصوب شد که مشکل آب آشامیدنی 350 روستای استان رفع شود که تا الان 120 روستا به بهره برداری رسیده و 230 روستا هم بین 40 تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا پایان تیرماه 96 به بهره برداری می رسد.
این جلسه با حضور استاندار، امام جمعه شهر، نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس کل دادگستری و دادستان استان، اعضای شورای اداری و تامین استان و دیگر مسئولین این شهرستان برگزار شد.
وزیر دادگستری روز چهارشنبه در آغاز سفری سه روزه به استان فارس به شهرستان کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز سفر کرد.
گفتنی است حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس، شرکت در آیین بهره برداری از طرح های تولیدی و عمرانی در شهرستان های شیراز و مرودشت و حضور و سخنرانی در آیین راهپیمایی 22 بهمن از دیگر برنامه های این عضو کابینه دولت در روزهای پنجشنبه و جمعه است.


Powered by Tetis PORTAL