11 مرداد 1394 14:3:0
رییس سازمان تعزیرات حکومتی:
در سازمان تعزیرات دیدگاه پیشگیرانه حاکم است
رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: نگاه ما در سازمان تعزیرات حکومتی درگیری با صنوف نیست و معتقدیم درگیری حاکمیت با مردم مطلوب نبوده و روند مطلوب، پیشگیری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری علیرضا جمشیدی معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی، پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه معاونین سازمان تعزیرات حکومتی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی از دو جهت اهمیت دارد؛ نخست اینکه این سازمان خدمت‌رسانی مستقیم به مردم می‌کند و آنجایی که مردم طرف ما هستند بسیار لذت‌بخش است. نکته دوم این که ما در عرصه تحقق عدالت هستیم و می‌خواهیم احقاق حقوق کنیم بنابراین باید با این دیدگاه وارد میدان شویم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در 100 روز گذشته از انتصابش به عنوان این سازمان 12 کمیته تحولی راه‌اندازی شده است، گفت: یکی از این کمیته‌ها شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات است که براساس آن قصد داریم ساماندهی به منظور الکترونیکی کردن اقدامات در تعزیرات ایجاد کنیم. در کنار این بحث چند اقدام نیز داشته‌ایم که از آن جمله ایجاد سامانه تلفن 135 برای دسترسی آسان مردم به تعزیرات بوده است که در این حوزه وزیر دادگستری با وزیر ارتباطات به تفاهمات خوبی رسیدند و در آینده این سامانه به مرحله اجرا می‌رسد.

جمشیدی همچنین به شورای آموزش و پژوهش به عنوان یکی دیگر از 12 کمیته ایجاد شده اشاره کرد و گفت: انتظار ما در سازمان تعزیرات فراتر از نظام قضایی است. در قوه قضائیه اتقان آراء مد نظر قرار دارد اما اینجا باید آرای ما به صورت مطالعه موردی تدریس شود.

وی همچنین از تدوین نظام جامع آموزشی سازمان تعزیرات خبر داد و گفت: در بخش آموزش باید نیازسنجی‌ها به دقت انجام شود و نظام ارزشیابی جدیدی حاکم باشد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به موضوع اصلاحات فرایند‌های داخل این سازمان اشاره کرد و گفت: باید ساختارهای تعزیرات اصلاح و ارتقا یابد و به صورت دقیق اجرا شود.

جمشیدی در ادامه سخنان خود به بحث انضباط‌بخشی و مسائل مالی اشاره کرد و افزود: کمترین تخلفات در تعزیرات حکومتی برای ما قابل قبول نیست به طور قطع در این حوزه نیازمند اقدامات بسیاری هستیم و در این راستا تدوین دستورالعمل‌های مختلفی آغاز شده و سعی داریم تمام فرآیندها را شفاف کنیم و برای این کار نرم‌افزارهای مناسب در دست طراحی است.

وی با اشاره به بحث ارزشیابی عملکرد در تعزیرات اضافه کرد: درجه‌بندی استانها را در دستور کار داریم تا استانها در یک نظام درجه‌بندی مناسب و دقیق با هم مقایسه شوند. براین اساس اگر سلامت و کارایی یک شعبه پایین بیاید کل استان ضرر می‌کند.

وی با بیان اینکه نگاه ما در سازمان تعزیرات حکومتی درگیری با صنوف نیست گفت: وقتی حاکمیت خود را با مردم درگیر کند مطلوب نیست روند مطلوب، پیشگیری است به همین خاطر با موافقت وزیر دادگستری اداره کل و یا معاونت پیشگیری در سازمان تعزیرات ایجاد می‌شود.

جمشیدی همچنین از پالایش قوانین مربوط به حوزه تعزیرات گفت: یک معاونت جدید تحت عنوان معاونت اجرایی به سازمان تعزیرات اضافه شده که این معاونت پیگیری موضوعات مربوط به قاچاق کالا و تخلفات اصناف و حوزه‌های بهداشت و درمان را برعهده دارد.

Powered by Tetis PORTAL