10 مهر 1394 22:0:39
وزیر دادگستری:
بنای دولت برگزاری انتخابات منظم و قانونمند است
وزیر دادگستری گفت: دولت بنا دارد انتخابات مجلس منظم، قانونمند و بدون حاشیه در اسفندماه سال جاری برگزار گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری در جمع نمازگزاران جمعه گرگان، با بیان اینکه هدف اصلی مورد نظر نظام حضور پرقدرت و پرشور مردم است، افزود: علاوه بر دولت شورای نگهبان هم با نظارت کامل، زمینه برگزاری انتخابات سالم را فراهم می کند.
وزیر دادگستری به وجود برخی مشکلات در کشور اشاره کرد و گفت: برخی از این گرفتاری ها ریشه در مدیریت دوران گذشته دارد که هنوز اثرات نامناسب آن در کشور باقی است.
وی بدون نام بردن از فرد یا گروهی خاص اضافه کرد: در گذشته بی توجهی ها و بی انضباطی های فراوانی را در کشور شاهد بودیم و دولت می کوشد نقض قوانین و تجاوزات صورت گرفته را ساماندهی کند.
پورمحمدی افزود: به عنوان نمونه در استان گلستان که دارای میانگین بارش مناسب در کشور است امسال شاهد کم آبی گسترده هستیم که دلیل اصلی آن برداشت های غیرمجاز فراوان در سال های گذشته است.
وزیر دادگستری همچنین به تلاش دولت برای حل بحران های اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: انجام مذاکرات سنگین و فشرده هسته ای اگر چه به صورت مستقیم تاثیری در بهبود شرایط اقتصادی ندارد اما می تواند زمینه رفع موانع و محدودیت ها را فراهم آورد.
پورمحمدی بیان کرد: با پایان یافتن این مذاکرات محدودیت هایی که برای رونق یافتن اقتصاد کشور از جمله حل مشکل بیکاری وجود داشت از بین می رود و امیدواریم از این پس و با همت بیشتر دولتمردان و کارآفرینان، شاهد حرکت هر چه بیشتر چرخ های اقتصادی کشور باشیم.
وی تغییر نگاه کشورهای بزرگ دنیا را یکی دیگر از نتایج انجام مذاکرات هسته ای برشمرد و گفت: بر خلاف سال های گذشته دیگر هیچ کشوری ایران را کشوری منزوی نمی داند و با نگاه احترام آمیز با ما برخورد می کنند.
وزیر دادگستری با بیان اینکه این تصورکه دشمنان پس از توافق هسته ای دست از دشمنی خود برمی دارند بسیار ساده انگارانه است گفت: ما موفق شدیم فضای بین المللی را تلطیف کرده و چهره مناسبی از جمهوری اسلامی ایران را به جهان عرضه کنیم و از این پس باید تلاش کنیم تا مشکلات پیش رو را برطرف کنیم.
وی در این باره افزود: هیچ کس انتظار نداشت که بتوانیم اینچنین قدرتمندانه در مذاکرات حضور یابیم و از حقوق خود دفاع کنیم؛ اکنون زمان آن فرارسیده است که با همت مردم و فراست مسوولین، مسایل خود را با جدیت پیگیری کنیم تا در زمینه اقتصادی نیز به موفقیت دست پیدا کنیم.
وزیر دادگستری در خاتمه اظهار کرد: ایران با صبوری مردم، هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب و هوشمندی مسوولان به سلامت از دوران پرتلاطم تحریم عبور کرد و در زمان حاضر کشور در شرایط مناسب و مطلوب برای پیشرفت قرار گرفته است.


Powered by Tetis PORTAL