18 اسفند 1397 3:4:17
به ریاست وزیر دادگستری؛
جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری برگزار شد
سی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز(18/12/97) سی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف عضو این شورا، به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد.
وزیر دادگستری در این جلسه خواستار تهیه و تدوین برنامه جامع سال آتی در حوزه حقوق مالکیت فکری شد و تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم شاهد آثار مشهود و کمی فعالیت های حوزه مالکیت فکری در کشور باشیم.
وی در این رابطه افزود: در موضوع مالکیت فکری فرصت مناسبی برای یک جهش بزرگ بوجود آمده که باید نهایت استفاده را از آن ببریم؛ هرچند یکی از آفاتی که در کشور وجود دارد، اتخاذ تصمیمات عجولانه و شتابزدگی در اقدامات است که در این خصوص باید مراقب آثار و تبعات منفی آن باشیم.
آوائی سال 97 را سال ایجاد هماهنگی و برقراری تعامل در حوزه مالکیت فکری عنوان کرد و گفت: سال 98 سال اقدام ملی خواهد بود و با توجه به ناشناخته بودن موضوع مالکیت فکری برای عوام و حتی خواص، می بایست از تمامی ظرفیت های موجود آموزشی، رسانه ای و تبلیغی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استفاده شود تا این موضوع تبدیل به یک نیاز و فرهنگ در جامعه شود.
همچنین در این جلسه، محمود حکمت نیا معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری نیز در سخنانی بر لزوم هم افزایی و هماهنگی هرچه بیشتر دستگاههای عضو شورای سیاستگذاری مالکیت فکری در کشور تاکید کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: کمیته های مختلفی از جمله کمیته اختراع، علائم تجاری، ادبی و هنری و غیره در وزارت دادگستری مستقر شده اند که پیگیر موضوعات تخصصی می باشند؛ همچنین در خصوص ارتقای سطح آموزش در حوزه حقوق مالکیت فکری آمادگی داریم با قضات و سایر گروه های مرجع مرتبط همکاری کنیم.
بر اساس این گزارش، نمایندگان دستگاه های عضو این شورا گزارشی از اقدامات دستگاه متبوع خود ارائه کردند.


Powered by Tetis PORTAL