25 تير 1397 9:59:55
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در جمع وکلای دادگستری استان ایلام:
نقش وکلا در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندی بسیار حائز اهمیت است

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: نقش وکلا در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندی بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری در جریان سفر معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و هیات همراه به استان ایلام، نشست تخصصی با عنوان حقوق شهروندی در کانون وکلای دادگستری استان ایلام برگزار شد.
عباسی در جمع وکلای دادگستری ضمن ابراز خرسندی از توجه جامعه وکلا به مقوله حقوق شهروندی، نقش آنان را در ترویج و ارتقاء این مفهوم در جامعه بسیار اثرگذار دانست و بر این نکته که وکلا به عنوان حامی اجرای حق و عدالت می توانند بیش از پیش به مردم مساعدت کنند تاکید کرد.
وی همچنین تاکید کرد: کلینیک های حقوق شهروندی بهترین امکان را برای خدمت وکلا به شهروندان فراهم می نماید.
عباسی در ادامه افزود: با تشکیل کمیته حقوق شهروندی در شورای اسلامی شهر ایلام که رئیس کانون وکلای استان هم یکی از اعضاء آن است و نقش برجسته ای در تعیین خط مشی و راهبری کلینیک های حقوق شهروندی دارد، زمینه خدمتگزاری مطلوب تر در چهارچوب معاضدت حقوقی برای وکلا و کارآموزان وکالت را فراهم کرده ایم و این امر بدون تردید موجب ارتقاء جایگاه وکلا در بین مردم می شود. وقتی مردم وکلا را در میان خود ببینند و وقتی وکلا خود را در بین مردم ببینند با درد مردم بیشتر آشنا می شوند و این امر علاوه بر اینکه تغییر نگرش اجتماعی به وکلا را به همراه دارد در روحیه خدمتگزاری وکلا و کارآموزان وکالت هم اثر بخشی بیشتری خواهد داشت. ما همه در یک جامعه زندگی می کنیم. همه اعضاء یک خانواده هستیم و باید برای آینده روشنتر و فردای بهتر جامعه خود همه هم و غم خود را به کار بندیم.
در این نشست سه ساعته وکلا و حاضرین در جلسه به طرح دیدگاه های خود پرداختند.
همچنین در این نشست کریمی، رئیس کانون وکلای استان ایلام توضیحاتی در خصوص کانون وکلای استان و برخی فعالیت ها و برنامه های این کانون و بیان مشکلات کانون وکلای استان پرداخت و یکی از مشکلات موجود در استان را کمبود دفاتر الکترونیک خدمات قضایی عنوان کرد.
در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و کانون وکلای دادگستری ایلام به امضا رسید.


Powered by Tetis PORTAL