19 ارديبهشت 1395 15:43:39
به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد:
هفدهمین نشست شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
هفدهمین نشست شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز هفدهمین نشست شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری برگزار شد.
وزیر دادگستری در ابتدای سخنانش ضمن تبریک فرارسیدن ماه شعبان، گزارش سوم و چهارم حقوق کودک که سال گذشته در هفتاد و یکمین نشست کمیته حقوق کودک ژنو ارایه شد را حاوی نکات بسیار مهمی توصیف کرد.
وی با بیان اینکه تحقق انتظارات و توقعات به حق مطرح شده در این گزارش برای ما حایز اهمیت است اظهار کرد: متاسفانه نهادهای بین المللی سیاستهای خاصی را تعقیب می کنند و حتی حق تحفظ ما را نیز رعایت نمی کنند و به دنبال این هستند تا اصولی را که به عنوان دیدگاههای مشترک یا گروهی خاص مطرح می شوند را جا بیاندازند که عمدتا نیز دیدگاهای فرهنگی و قالبهایی است که مورد پسند خود آنهاست و برخی انتظاراتی را مطرح می کنند که مورد قبول ما نیست.
پورمحمدی در این باره افزود: علاوه بر موضوع حقوق کودک، در موضوعات حقوق بشری نیز مسایل تحمیلی زیادی وجود دارد و این در حالی است که، مواردی که به مسایل دینی و فرهنگی ما باز می گردد، برای ما مهم بوده و به آنها پایبندیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: هرچند که نمره ای که در مسایل حقوق بشری به ما می دهند چندان خوب نیست اما این بدان معنا نیست که ما از غربیها عقب تریم، بلکه برعکس در بسیاری از موارد از آنها جلوتر بوده و نباید مقهور فرهنگی که آنها به دنبال دیکته کردن آن هستند شویم.
وزیر دادگستری در پایان بر لزوم ارایه آمار و اطلاعات دقیق در حوزه مسایل کودکان تاکید و تصریح کرد: باید با هماهنگی و نظم بخشی به امور تلاش کنیم تا کلیه اطلاعات موجود در حوزه کودکان گردآوری و با یکدیگر مطابقت داده شود تا در زمینه اجرایی شدن "برنامه اقدام جامع حقوق کودک" در آینده، به توفیق دست یابیم.


Powered by Tetis PORTAL