27 آذر 1395 19:52:59
وزیر دادگستری:
رتبه ایران در حوزه علم و فناوری، بیانگر یک جهش بزرگ علمی در آینده نزدیک است
وزیر دادگستری با اشاره به جایگاه علمی کشورمان گفت: همین پیشرفت‌ها دشمنان ما را به تکاپو انداخته است که به بهانه‌های مختلف، موانع پیشرفت و رشد را مقابل ملت ایران قرار دهند؛ اما هیچگاه پیروز نخواهند شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در جشن میلاد رسول مکرم اسلام و امام صادق علیهم السلام که با همکاری مجمع خیرین کشور برگزار شد، با بیان اینکه پیامبر (ص)، لطف بیکران خداوند سبحان در حق انسان هاست، گفت: بر اساس فرمایش خداوند در قرآن کریم، پیامبر هم موجب هدایت انسان هاست و هم واسطه لطف خدا در انسان ها.
وی با تاکید بر اینکه زندگی پیامبر (ص) مملو از نیکی و خیر و خوبی است، افزود: باید از پیامبر (ص) اخلاق و خوبی و پاکی را درس بگیریم و بدانیم زندگی با این صفات مستدام، زیبا و دلنشین می شود. و بدانیم که اخلاق محور تربیت دینی است و برای اینکه مانند پیامبر (ص) زندگی کنیم باید با اخلاق زندگی کنیم.
وزیر داداگستری گفت: امشب، شب میلاد امام صادق (ع) مؤسس فقه جعفری نیز است. امام بزرگواری که حدود 4 هزار شاگرد در بحث فقه اسلام تربیت کرد و هر کدام از شاگردان ایشان از بزرگان و دانشمندان و مفاخر بودند.
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از حضور جمعی از خیرین کشورمان در این مراسم،‌ تبدیل به فرهنگ شدن جریان خیری و نیکوکاری در کشور را به فال نیک گرفت. وی گفت: نزدیک به 600 هزار نفر در کشور عضو جوامع خیری هستند که در رشته های مختلف حضوری فعال و تأثیرگذار دارند.
وی سپس با تمجید از فعالیت های مجمع خیرین کشور، گفت: انجام وظیفه کارکنان هم به مانند فعالیت خیرین است. ما اگر تلاش کنیم که کار نیکو ارایه دهیم، در این صورت خیر خواهیم بود.
وی در بخش دیگر از سخنانش تأکید کرد که الطاف خداوند به جامعه و مردم ایران بسیار است و وحدت و انسجام و امنیت مصادیقی از این نعمت‌هاست.
پورمحمدی ادامه داد: دشمن می خواهد به هر نحو شده مشکلاتی را پیش روی مردم ایران بگذارد که هیچگاه موفق نخواهد شد. طبق آماری که سازمان ملل متحد اخیراً منتشر کرده است، رتبه جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری در حدود 10 سال اخیر از رتبه 34 به شانزدهم ارتقا پیدا کرده است که نشانگر یک پیشرفت بزرگ تاکنون و همچنین بیانگر یک جهش و انفجار بزرگ علمی در آینده ای نزدیک است.
وزیر داداگستری همچنین گفت: همین پیشرفت‌ها دشمنان ما را به تکاپو انداخته است که به بهانه‌های مختلف، موانع پیشرفت و رشد را مقابل ملت ایران قرار دهند؛ اما هیچگاه پیروز نخواهند شد. مانند آنچه دولت و کنگره آمریکا در قبال برجام و با تصویب و تمدید قانون آیسا انجام دادند و در حقیقت اعتبار خود را در جهان زیر سؤال بردند.
عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور، با تأکید بر اینکه مردم باید با انجام همت و تلاش و انجام درست مسئولیت‌ها، مسیر توسعه کشور را هموار سازند، ادامه داد: باید برای کاستن از مشکلات مردم تلاش کنیم و از ایجاد ناخالصی در کارهای خود بپرهیزیم و همه باید در راه خدمت به نظام و کشور و دین نبوی، استوار باشیم.
بر اساس این خبر، در پایان این مراسم و پیش از نمایش فیلم محمد رسول الله (ص)، از مجید مجیدی کارگردان این فیلم و همچنین از برخی از اعضای مجمع خیرین کشور با اهدای تابلوفرش قرآنی و تقدیرنامه تجلیل شد.
همچنین تجلیل از دانش آموزان نخبه و دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده اند (فرزندان کارکنان وزارت دادگستری) و همچنین تجلیل از تعدادی از پیشکسوتان و کارکنان وزارت دادگستری‌ از دیگر برنامه های این مراسم بود.


Powered by Tetis PORTAL