11 آذر 1393 10:15:15
ميركوهي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:
اصلاح ايرادات شوراي نگهبان به طرح كاداستر/ اين طرح در نوبت دستور كار مجلس است
معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري گفت: ايراداتي كه شوراي نگهبا ن به طرح كاداستر گرفته بود، در دو مرحله اصلاح شد و با تاييد شوراي نگهبان اين طرح در نوبت دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار دارد.

"عبدالعلي ميركوهي"معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري، در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرين وضعيت لوايح قضايي از جمله، طرح كاداستر اظهارداشت: ايراداتي كه شوراي نگهبان به طرح كاداستر گرفته بود، در دو مرحله اصلاح و با تاييد شوراي نگهبان اين طرح در نوبت دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار دارد.

وي در ارتباط با طرح حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منكر تصريح كرد: نمايندگان، ماده ۸ اين طرح را به منظور بررسي دقيق‌تر و بيشتر به كميسيون مربوطه كه متشكل از كميسيون حقوقي و قضايي و فرهنگي مجلس است بازگرداندند.

معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري در پايان در ارتباط با لايحه قانون تجارت خاطر نشان كرد: هنوز در كميسيون اصلي جلسه‌اي در اين رابطه تشكيل نشده و اين لايحه به كميسيون اصلي ارجاع نشده است، چرا كه با توجه به فوريت بررسي لايحه بخشي از مقررات مالي دولت در صحن علني مجلس، بررسي لوايح قضايي ديگر فعلا در دستور كار نيست و جلسات كميسيون حقوقي و قضايي برگزار نمي‌شود.  

گفتني است؛ قانون تجارت مهمترين مجموعه مدون قوانين مربوط به امور بازرگاني در ايران است كه اساس حقوق تجارت ايران را تشكيل مي‌دهد، بنابراين انتظار مي‌رفت با وجود اينكه حدود 10 سال از آماده شدن اين لايحه مي‌گذرد تاكنون به قانون تبديل شده باشد، اما جاي تعجب است كه اين قانون همچنان در مجلس شوراي اسلامي معطل مانده است.


Powered by Tetis PORTAL