8 اسفند 1397 11:54:3
وزیر دادگستری:
اصلی ترین وظیفه حراست‌ها صیانت و حفاظت از پرسنل است
با حضور وزیر دادگستری همایش سراسری حراست های سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، همایش سراسری حراست های سازمان تعزیرات حکومتی با حضور سیدعلیرضا آوائی وزیر دادگستری، جمال انصاری رییس سازمان تعزیرات حکومتی و مدیران کل حراست های تعزیرات حکومتی کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم اسفند ماه جاری در محل سالن اجتماعات وزارت دادگستری برگزار شد.
وزیر دادگستری در این همایش، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن، اصلی ترین وظیفه حراست ها را صیانت و حفاظت از پرسنل عنوان کرد.
وی با تاکید بر رفتار مبتنی بر چشم پوشی و ایجاد فرصت برای همکاران از ناحیه حراست، گفت: از آنجایی که بنا بر اقتضای بشر بودنمان امکان لغزش وجود دارد، می بایست با چشم پوشی و توجه به همه ابعاد زندگی، از قضاوت عجولانه در مورد سایرین پرهیز کنیم.
آوائی با دعوت همکاران حراست به توجه بیشتر و بهتر برای صیانت از حقوق و آبروی همکاران اظهار داشت: روی فساد سیستم بسیار حساس هستیم چرا که فساد سیستم موجب وهن کل سیستم و حکومت می شود و هنر همکاران حراست در همین موضوع است.
وزیر دادگستری نهادینه شدن خداترسی را سپری در مقابل لغزش ها دانست و با توصیه به برخورد مبتنی بر محبت و مودت با همکاران گفت: ضروری است که از صحنه سازی و ایجاد پاپوش در فعالیتهای حراست اکیدا پرهیز شود و تا زمانی که یاد خدا در دلهایمان باشد امکان پرونده سازی وجود ندارد.
پیش از سخنان وزیر دادگستری، عمادی مدیر کل حراست وزارت دادگستری گزارشی از فعالیت یکساله اخیر این اداره کل ارایه کرد.
مدیر کل حراست وزارت دادگستری در سخنانی با اشاره به در معرض خطر بودن کارکنان تعزیرات حکومتی به دلیل نوع ماموریت‌ها و فعالیت ذاتی آنها گفت: اقدامات فراوانی در حوزه پیشگیری انجام شده که از جمله آنها می توان به تکمیل تجهیزات پایش تصویری و دوربین های مدار بسته در ستاد سازمان و ادارات کل استانی تعزیرات، تکمیل اتوماسیون دبیرخانه محرمانه و فعال شدن ارتباط سیستمی بر اساس دستورالعمل حراست کل کشور اشاره کرد.
عمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی ویژه متصدیان مشاغل حساس سطح یک امنیت ملی در مجموعه تعزیرات حکومتی، تاکید اصلی حراست را پیگیری و آگاه سازی مجموعه همکاران برشمرد.
مدیر کل حراست وزارت دادگستری اهم اهداف برگزاری این همایش را ایجاد هم افزایی بین دفتر مرکزی حراست با حراست تعزیرات استانها، تبیین سیاستها، برنامه ها و فعالیتهای دفتر مرکزی حراست در سال آتی، تبادل نقطه نظرات و پیشنهادت حراست‌های استانی تعزیرات با کارشناسان و مدیران دفتر مرکزی حراست و همچنین بررسی نقاط ضعف و قوت برای استخراج فهرستی از آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی پیش روی سازمان تعزیرات حکومتی بر شمرد.


Powered by Tetis PORTAL