14 خرداد 1395 8:17:51
وزیر دادگستری:
امام راحل(ره) نماد عزت و حق طلبی بودند
وزیر دادگستری گفت: امام خمینی(ره) به دنبال حق و حقیقت در برابر ظلم و استکبار قیام کردند و خداوند متعال بر اساس سنت های الهی، ملت ایران را در برابر تمامی ابرقدرت ها به پیروزی رساند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم با بیان اینکه امام راحل(ره) در دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل عبودیت خالصانه ذره ای ترس و تردید در شخصیت ایشان راه نداشت، گفت: میلیون ها نفر با حضور در تشییع پیکر مطهر ایشان، به صداقت، عدالت و حقانیت ایشان شهادت دادند.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) دارای ویژگی های برجسته بسیاری است که همه ساله رهبر معظم انقلاب گوشه ای از این ویژگی ها را بیان می فرمایند، اظهار داشت: معظم له در همان مسیری که امام راحل(ره) ترسیم کرده اند به خوبی هدایت می کنند و ما هم باید پیروان خوبی برای شهدا و امام شهدا باشیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه وضع امروز جهان بسیار آشفته است و با وجود این همه توسعه و پیشرفت، فقر همچنان یکی از مشکلات بشری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک چهارم مردم دنیا زیر خط فقر زندگی می کنند و 800 میلیون نفر قوت روزانه ندارند و این در حالی است که آمریکا و هم پیمانان او 80 درصد ثروت های جهان را در اختیار دارند.
پورمحمدی با اشاره به خوی تجاوزگری مستکبران غربی و پایبند نبود آنها به هیچ کدام از معاهدات بین المللی حتی تعهد برای حفظ محیط زیست، عنوان کرد: سردمداران آمریکا افرادی بی منطق و زورگو هستند که متاسفانه جهان بشریت را در چنین وضعیت اسفباری قرار داده اند.
وی با بیان اینکه برای درک عظمت انقلاب اسلامی باید موقعیت کشورمان را در چنین وضعیتی بسنجیم، تصریح کرد: امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است که همه آنها برخاسته از احساس عزت، قدرت و استقلال طلبی است که امام راحل(ره) به ما آموخته است.
پور محمدی، نظام مقدس جمهوری ایران را در اوج اقتدار و قوام سیاسی و آزادی جناح ها و گرایش های سیاسی دانست و گفت: این اقتدار در عرصه بین الملل بسیار چشمگیرتر است و کشورمان در سطح منطقه حرف نخست را می زند و آمریکایی ها زورگو توسط ملت ایران تحقیر شده و تحت ضربات کوبنده ای قرار گرفته اند.
وزیر دادگستری با بیان اینکه ایران اسلامی پیام های فرهنگی انقلابی و اسلامی را به سرتاسر جهان صادر کرده است، اظهار داشت: اگر امروز دشمنان اسلام و انقلاب داعش و سلفی گری را در منطقه به راه انداخته اند، برای ضربه زدن به اقتدار دینی و فرهنگی ایران اسلامی است.
وی با بیان اینکه مستکبران غربی خوی وحشی گری و جنایت پیشگی خود را درعراق و افغانستان و یمن به اثبات رسانده اند و امروز با مشاهده اقتدار نظامی ایران جرات حمله به کشورمان را ندارند، گفت: دولت تمامی امکانات خود را برای ارتقای توان موشکی کشورمان به کار بسته است و قدرت موشکی در دو سال گذشته به لحاظ کمی و کیفی بیش از دو برابر شده است.
پورمحمدی اقتدار امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: هدف اصلی از همه جنایت ها و آتش افروزی گروه های تروریستی و تکفیری در منطقه، برهم زدن ثبات امنیتی در ایران اسلامی است، اما به لطف الهی و مجاهدت سربازان گمنام امام زمان(عج)، کشورمان در اوج ثبات امنیتی قرار گرفته است.
وی در پایان با بیان اینکه ایران اسلامی با وجود سخت ترین تحریم های اقتصادی همچنان در عرصه های اقتصادی سرپا ایستاده و در دو سال گذشته یک رتبه اقتصادی بالاتر رفته است، تصریح کرد: امروز برخی مشکلات اقتصادی در کشورمان وجود دارد، اما ملت غیور ایران اسلامی باید با وحدت و انسجام و پیروی از رهبر معظم انقلاب و استفاده از همه ظرفیت ها و فرصت های پیش رو، دشمنان را بیش از این شکست داده و زمین گیر کنند.


Powered by Tetis PORTAL